Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب : 8581
 

8 میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداریهای لرستان/ افزایش تولید مرغ تا 50 هزار تن
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از انجام بیش از هشت میلیون قطعه جوجه یزی طی پنج ماه گذشته دراین استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
8 میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداریهای لرستان/ افزایش تولید مرغ تا 50 هزار تن
به گزارش خبرنگار مهر، ایرج سپهوند ظهر یکشنبه در جلسه فصلی با مسئولین امور دام شهرستانهای لرستان اظهار داشت: طی پنج ماه نخست سالجاری میزان تولید گوشت سفید در استان لرستان به 45 هزار تن رسیده است.

وی با اشاره به افزایش میزان تولید و همچنین جوجه ریزی در سطح مرغداریهای استان بیان داشت: از میزان گوشت سفید تولیدی در استان بیش از 42 هزار تن در واحدهای مرغداری صنعتی تولید شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان افزود: میزان گوشت مرغ تولید شده در لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5.5 درصد افزایش یافته است.

سپهوند عنوان کرد: در صورتی که نهادهای مورد نیاز مرغداران تامین شود و روند جوجه ریزی استمرار داشته باشد پیش بینی می شود میزان گوشت مرغ تولیدی در لرستان تا 50 هزار تن طی سالجاری افزایش یابد.

وی همچنین از صادرات گوشت مرغ تولید شده در لرستان به دیگر استانهای کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با افزایش میزان تولید در این بخش علاوه بر تامین نیاز استان به گوشت مرغ، شاهد رشد صادرات در این زمینه نیز باشیم.