Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب : 9067
 

تولید سالانه بیش از 240 هزار تن انواع محصولات دامی در زنجان
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سالانه بالغ بر 240 هزار و 800 تن انواع محصولات دامی در زنجان تولید می‌شود.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
تولید سالانه بیش از 240 هزار تن انواع محصولات دامی در زنجان
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران، رحمان رستم‌خانی اظهار داشت: استان زنجان با داشتن مراتع وسیع و کشتزارهای فراوان یکی از مناطق مستعد کشاورزی کشور و پرورش انواع دام و طیور و آبزیان است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران توجه ویژه‌ای به توسعه کشاورزی و دامپروری استان زنجان و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای ایجاد ارزش افزوده به محصولات این بخش شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به میزان تولید محصولات دامی در زنجان تصریح کرد: سالانه بیش از 240 هزار و 800 تن انواع محصولات دامی در استان تولید می‌شود.

این مسئول به میزان تولید گوشت قرمز و گوشت مرغ اشاره و بیان کرد: سالانه حدود 18 هزار و 907 تن گوشت قرمز و حدود 29 هزار و 180 تن گوشت مرغ در استان زنجان تولید می‌شود.

رستم‌خانی همچنین میزان تولید شیر خام را یادآور شد و عنوان کرد: 183 هزار و 744 تن شیر خام تولید استان زنجان در سال است.

وی با بیان اینکه 8 هزار و 41 تن در سال میزان تخم مرغ تولیدی استان زنجان است، ادامه داد: همچنین سالانه حدود 938 تن عسل در استان تولید می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان به تعداد واحدهای پرورش دام و طیور در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک هزار و 882 واحد پرورش انواع دام و طیور در استان وجود دارد.

این مسئول تصریح کرد: سالانه در مجموع 48 هزار و 87 تن گوشت سفید و قرمز از این تعداد واحد پرورش دام و روستاهای استان زنجان تولید می‌شود.

رستم‌خانی به ظرفیت صادراتی گوشت قرمز و سفید در استان زنجان اشاره کرد و گفت: از مجموع تولید گوشت قرمز و سفید استان 40 هزار و 436 تن در داخل استان مصرف و 7 هزار و 651 تن قابل صدور به استان‌های دیگر است.