Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : 10705
 

مصرف مرغ در کشور بیشتر از گوشت قرمز است
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: مصرف گوشت سفید(مرغ) در کشور بیشتر از گوشت قرمز است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
مصرف مرغ در کشور بیشتر از گوشت قرمز است
محمود هاشم زاده بعد از ظهر چهارشنبه در همایش «فارماکولوژی دامی» در دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور مصرف می شود، اظهار داشت: میزان مصرف گوشت سفید در کشور سالانه دو میلیون تن است که مصرف گوشت سفید بیشتر از گوشت قرمز است.

وی عنوان کرد: مصرف گوشت مرغ در سطح کشور بسیار بالا است.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: بررسی ها نشان می دهد که مصرف گوشت مرغ در کشور های منطقه نیز بسیار بالا است و این امر فرصت بسیار خوبی برای صادرات گوشت مرغ به این کشورها فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید با بهره گیری از پژوهش های علمی زمینه تولید با کیفیت محصولات دامی را در سطح کشور فراهم کنیم، ادامه داد: افزایش کیفیت محصولات دامی می تواند زمینه توسعه صادرات بیشتر محصولات دامی را فراهم کند.

۱۷۰۰ داروخانه دامپزشکی در کشور فعال است

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با اشاره به خدمات مطلوب دامپزشکان به دامداران، بیان کرد: بیش از یک هزار و ۷۰۰ داروخانه دامپزشکی در سطح کشور در حال فعالیت است و این داروخانه ها داروهای دامپزشکی را به دامداران ارائه می کنند.

وی بیان کرد: توسعه علمی در خصوص تولیدات دارویی دامپزشکی در سطح کشور باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد و تلاش شود که در زمینه تولیدات دارویی حوزه دامپزشکی بیش از گذشته رشد کنیم و داروهای با کیفیت تری تولید کنیم.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: توانمندی های بسیاری در کشور در این حوزه وجود دارد که باید از این توانمندی ها در حوزه تولیدات دارویی دامپزشکی استفاده کرد.

کنگره بین‌المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی در سالن همایش دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد در حال برگزاری است و این کنگره به مدت سه روز در این دانشگاه ادامه دارد.