Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳
کد مطلب : 12307
 

در کمیته مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مطرح شد؛
تاکید بر پلمب اماکن عرضه غیر مجاز مرغ زنده در ثلاث باباجانی
کرمانشاه- سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی گفت: در کمیته مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان این شهرستان بر پلمب اماکن عرضه غیر مجاز مرغ زنده تاکید شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تاکید بر پلمب اماکن عرضه غیر مجاز مرغ زنده در ثلاث باباجانی
یاسر علیزاده امروز شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری کمیته مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: در این جلسه بر لزوم تشدید نظارت ها برای پیشگیری از این بیماری به ویژه در جمعیت طیور بومی تاکید شد.

وی بیان داشت: در ابتدای این جلسه توضیحاتی در خصوص بیماری، خطرات انتشار آن، زیان های اقتصادی هنگفتی که در صورت بروز به همراه دارد و... ارائه شد و در ادامه مصوبات لازم در خصوص برخورد جدی با تهدیدکنندگان سلامت شهروندان تصویب شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی با اشاره به درگیر شدن کشور عراق به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و همجواری ثلاث باباجانی با این کشور، افزود: از طرف دیگر با مشاهده کانون هایی از این بیماری در شهرستان دالاهو باید به رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه ایی به منظور پیشگیری از این بیماری بیشتر توجه کرد.

دکتر علیزاده همچنین تصریح کرد: پلمب اماکن عرضه مرغ زنده در سطح شهرستان و برخورد با عاملان و متخلفان در این زمینه یکی از اصلی ترین مصوبات این جلسه بود.

وی با تاکید بر اهمیت ارتقای آگاهی شهروندان و روستاییان در خصوص بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، خاطرنشان کرد: برگزاری کلاسهای آموزشی و توجیهی در این خصوص یکی دیگر از مصوبات این کمیته بود.