Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : 12596
 

اخبار دامپزشکی استان کرمانشاه/
۲ قصابی غیرمجاز تعطیل شد / کشف ۱۱۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد
کرمانشاه- مسئولان دامپزشکی استان کرمانشاه از کشف ۱۱۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد و تعطیلی ۲ قصابی غیرمجاز در استان خبر دادند.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۲ قصابی غیرمجاز تعطیل شد / کشف ۱۱۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین از کشف و ضبط بیش از ۲۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز از قصابی این شهرستان خبر داد و گفت: این مقدار گوشت به صورت غیرمجاز کشتار شده و منبع آن نامشخص است.

حیات سوماری افزود: کشف و ضبط این مقدار گوشت نتیجه گشت مشترک دستگاه های متولی با محوریت دامپزشکی در شهرستان هرسین بود.

به گفته او در این گشت مشترک، علاوه بر دامپزشکی، اکیپ هایی از مرکز بهداشت، اداره صنعت، معدن و تجارت، اماکن نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی حضور داشتند.

سوماری با اشاره به بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو تصریح کرد: گوشت حاصل از کشتار غیرمجاز از عوامل انتشار این بیماری بوده و سلامت مصرف کنندگان آن رابه شدت تهدید می کند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین از مردم خواست به منظور حفظ سلامت خود، فرآورده های خام دامی را حتما از مراکز مجاز تهیه و به مهر دامپزشکی که نشانه سلامت گوشت است، دقت کنند.

وی در ادامه به تشریح اقدامات این گشت مشترک پرداخت و گفت: در نتیجه اجرای گشت مشترک تعداد هشت مورد اخطار پلمب صادر شد که از این تعداد چهار مورد آن که فروشندگان مرغ زنده بودند با دستور مقام قضایی پلمپ شدند و مابقی پلمپ ها هم در دستور کار قرار دارد.

این مسئول افزود: کشتار خارج از کشتارگاه جزو تخلفات بهداشتی و یکی از تهدیدکنندگان سلامت است و دامپزشکی با این موضوع برخورد قانونی می کند.

به گفته او همچنین پنج مغازه عرضه گوشت قرمز کشتار غیرمجاز نیز به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

۹۰۰ کیلوگرم گوشت ناسالم در کرمانشاه ضبط شد

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه، از کشف و ضبط ۹۰۰ کیلوگرم انواع گوشت ناسالم از ۲باب مغازه قصابی در این شهرستان خبر داد.

صیاد غلامی در این ارتباط افزود: این ۲ باب مغازه قصابی اقدام به کشتار غیرمجاز دام می کردند و به این دلیل تعطیل و گوشت موجود در آنها ضبط شد.

وی مقابله با بیماری های استراتژیک دامی و نظارت بر بهداشت عمومی را ۲ وظیفه اصلی دامپزشکی برشمرد و عنوان کرد: در بخش نظارت که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است هیچ گونه اغماضی نداریم و با هرگونه تخلف به شدت برخورد خواهد شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه بیان کرد: هرگونه عرضه گوشت ناسالم و خارج از چرخه کشتار مشمول برخوردهای سخت دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.

غلامی یادآوری کرد: گوشت هایی که خارج از شبکه عرضه می شود ممکن است بهای پایین تری داشته باشد اما تهدید جدی برای سلامت مردم ‌محسوب می شود زیرا امکان هیچ گونه نظارت بهداشتی و شرعی بر این گوشت ها وجود ندارد.

به گفته او، مردم باید توجه کنند گوشت قرمز حتما مهر دامپزشکی داشته باشد و گوشت مرغ نیز در بسته بندی با تاریخ مصرف مشخص عرضه شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی کرمانشاه با بیان اینکه عرضه گوشت از پیش چرخ شده تخلف است، گفت: گوشت باید حتما در حضور مشتری چرخ شود.

وی با بیان اینکه دامپزشکی نیز در تمام ساعات شبانه روز تلاش می کند امنیت غذایی را برای مردم تامین کند، تصریح کرد: شهروندان هم می توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت را با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با دامپزشکی در میان بگذارند.

دامپزشکی ۲ قصابی غیرمجاز را در جوانرود تعطیل کرد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود از تعطیلی ۲باب مغازه قصابی غیرمجاز و غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این رابطه مقدار ۵۰کیلوگرم گوشت و فرآورده خام غیربهداشتی، ضبط و معدوم شد.

احمد امیری در این ارتباط افزود: تعطیلی این واحد قصابی در راستای اجرای طرح ساماندهی کشتار غیرمجاز بین راهی جوانرود - بیاشوش انجام شد.

وی اظهار داشت: این طرح با همکاری نمایندگان ادارات اکیپ مشترک شامل صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اماکن انتظامی، شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف در روستای صفی آباد اجرا شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود در ادامه به مردم توصیه کرد: گوشت هایی که به شکل غیر بهداشتی وغیر مجاز در کنار معابر و جاده ها به فروش می رسد به هیچ وجه مورد تایید دامپزشکی نیست و سلامت مصرف کنندگان آن را به شدت تهدید می کند.

احمدی ادامه داد: مردم گوشت و مرغ مورد نیاز خود را حتما از مراکز معتبر و مجاز که تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی می باشند، تهیه کنند.

وی همچنین از مردم خواست تخلفات این واحدها را با تلفن ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با دامپزشکی در میان بگذارند.