Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶
کد مطلب : 12406
 

رئیس سازمان جهادکشاورزی ایلام خبر داد:
حمایت ۵۰ میلیارد ریالی از اتحادیه مرغداران استان ایلام
ایلام-رئیس سازمان جهادکشاورزی ایلام از حمایت ۵۰ میلیارد ریالی از اتحادیه مرغداران استان ایلام خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
حمایت ۵۰ میلیارد ریالی از اتحادیه مرغداران استان ایلام
سید محمد تراب میری امروز در نشست با مایندگان اتحادیه مرغداران و تعدادی از مدیران استانی اظهار داشت: مصرف مرغ در استان ایلام ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن در سال است که این مقدار حدود ۳۰ درصد در داخل استان مصرف و مابقی گوشت تولیدی به خارج از استان صادر می شود.

میری همچنین عدم تکمیل زنجیره تولید، عدم برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت مرز جهت صادرات مرغ تولیدی به کشور عراق و نوسان قیمت نهاده های مورد نیاز تولید مرغ را از مهمترین مشکلات این بخش برشمرد.

وی گفت: استان ایلام ۳۹۱ مرغداری دارد که از این تعداد، ۳۲۵ واحد فعال، ۴۸ واحد نیمه فعال و ۱۸ واحد غیرفعال هستند.

لزوم احداث واحد تولیدی مرغ یک روزه در استان

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: ایلام یکی از استان های پیشرو در زمینه تولید مرغ در کشور است که تولید سالانه ۵۱ هزار تن مرغ در استان نشانگر این امر است.

وی با اشاره به اینکه زنجیره تولید مرغ در استان باید تکمیل شود، اظهار داشت: ۵۰ میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه یکساله و دوساله جهت خرید یا احداث کشتارگاه مرغ به صندوق حمایت از تولیدات بخش کشاورزی اختصاص می یابد.

استاندار ایلام همچنین با تأکید بر اینکه صادرات مرغ استان به کشور عراق باید مورد توجه جدی قرار گیرد، ابراز داشت: با راه اندازی بازارچه های چیلات و چنگوله، غرفه فروش بدین منظور در اختیار اتحادیه مرغداران قرار می گیرد.

وی احداث واحد تولیدی مرغ یک روزه را در راستای تکمیل زنجیره تولید در استان بسیار مهم برشمرد و از مسؤلین مربوطه خواست تمهیدات لازم را در این راستا اتخاذ و موانع موجود بر سر راه این واحد تولیدی بردارند.