Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : 11704
 

رئیس جهاد کشاورزی اردبیل:
تولیدکنندگان اردبیل قادر به رقابت در بازار روسیه نیستند
اردبیل – رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تولیدکنندگان خرد محصولات دامی و کشاورزی این استان قادر به رقابت در بازار روسیه نیستند.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تولیدکنندگان اردبیل قادر به رقابت در بازار روسیه نیستند
عدیل سروی صبح دوشنبه در حاشیه بررسی موانع توسعه صادرات محصولات کشاورزی اردبیل تصریح کرد: با وجود اینکه بازار روسیه، بازار مناسبی برای محصولات کشاورزی اردبیل است، قدرت رقابت کافی نداریم.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد تولیدکنندگان خرد محصولات دامی، زراعی و باغی قادر به رقابت در این بازار نبوده و نمی‌توانند بسیاری از استانداردهای مورد تأکید را تأمین کنند.

رئیس جهاد کشاورزی استان تأکید کرد: به منظور رفع این مشکل ضروری است، اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها فعال شده و زمینه عرضه محصولات تولیدی فراهم شود.

سروی متذکر شد: در صادرات گوشت سفید و طیور نیز مشکلاتی در استاندارد محصولات تولیدی احصا شده بود که با راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی رفع شده است.

وی با بیان اینکه سالانه ۴.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می‌شود، اضافه کرد: با توجه به مرزی بودن استان ضروری است موانع توسعه صادرات رفع شده و زمینه افزایش صادرات محصولات کشاورزی فراهم شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد کیفیت محصولات تولیدی استان از بازارپسندی مقبولی برخوردار بوده و کافی است برخی موانع صادرات آن رفع شود.