Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب : 8814
 

1400 تن گوشت مرغ در قائمشهر روزانه شد
مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر گفت: امسال بیش از هزار و 471 تن گوشت سفید در شهرستان تولید و روزانه بازار شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
1400 تن گوشت مرغ در قائمشهر روزانه شد
علی درویش نیا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در راستای امنیت غذایی و تامین پروتئین جامعه، در آبان ماه سالجاری بیش از 860 هزار و 500 قطعه جوجه توسط صاحبان مرغداری های این شهرستان در واحدهای مرغداری جوجه ریزی شد.

درویش نیا با اشاره به اینکه برای اقتصادی تر کردن تولید و کاهش هزینه تولید در واحدهای مرغداری از محل اعتبارات هدفمند کردن یارانه ها برای کاهش هزینه حامل های انرژی بصورت خود اجرایی به مبلغ 5 میلیارد و 25 میلیون ریال به تعداد 22 واحد بظرفیت 419 هزار و 600 قطعه تسهیلات پرداخت شد، افزود: میزان کاهش هزینه های انرژی حاصل از اجرای این طرح بالغ بر 35 درصد برای واحدهای مرغداری بوده است.

وی عنوان کرد: همچنین در راستای سازماندهی، ساماندهی، نظام بخشی و حمایت از حقوق تولید کنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی در نظام صنفی امور کشاورزی، با صدور 80 فقره پروانه فعالیت، بهره برداران این بخش در شهرستان قائمشهر از مزایای آن بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از حقوق تولید کنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی، نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان قائمشهر با همت اداره آموزش و ترویج این مدیریت در سال 1388 تشکیل و شروع بکار کرده و از سال 91 نیز روند اجرای فعالیت این نظام به سازمان تعاون روستایی واگذار کرد، این مدیریت را عضو فعال نظارتی در عملکرد و روند اجرایی این نظام صنفی عنوان داشت.

وی کوشش در جهت استیفای حقوق و خواسته های مشروع و قانونی اعضاء، نظارت و کنترل بر تولید محصول سالم و با کیفیت در مراحل مختلف با هماهنگی و همکاری دستگاه های ذیربط را از وظایف بخصوص نظام صنفی کارهای کشاورزی بر شمرد و افزود: برای ایجاد و امنیت شغلی در هر کاری بایستی مجوز فعالیت برای آن صادر شود که در این راستا تعداد 80 فقره پروانه فعالیت در زمینه های مختلف کشاورزی با ذکر مشخصات فعالیت و با درج کد شغلی صادر گردیده است.

درویش نیا در پایان بر مراجعه بهره برداران فعال بخش کشاورزی به نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان برای دریافت مجوز فعالیت و ارائه آن به سازمان تأمین اجتماعی جهت بیمه تأکید کرد.