Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۵
کد مطلب : 9156
 

گوشت قرمز و مرغ در خراسان رضوی چند برابر نیاز استان ذخیره سازی شده است
مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی گفت: گوشت قرمز و مرغ چند برابر نیاز این استان در ایام نوروز ذخیره سازی شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
گوشت قرمز و مرغ در خراسان رضوی چند برابر نیاز استان ذخیره سازی شده است
غلامرضا اسلامی پناه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از نظر میزان ذخیره سازی مواد پروتئینی در این استان در سطح بسیار خوبی هستیم بطوریکه گوشت مرغ سه برابر نیاز استان و گوشت قرمز نیز پنج برابر این نیاز تامین و ذخیره سازی شده است.

وی گفت: هم اکنون در بازار نیز نه تنها کمبودی در این زمینه نداریم بلکه گوشت قرمز و مرغ در مراکز عرضه مواد پروتئینی به وفور وجود دارد.

وی اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده تمام واحدهای صنفی عرضه مواد پروتئینی آمادگی عرضه به میزان نیاز بازار را دارند و با هماهنگی های انجام شده با کشتارگاه های دام بویژه طیور و افزایش زمان فعالیت آنها، نیاز بازار به سرعت و درکمترین زمان ممکن تامین می شود.

او گفت: برخی کشتارگاه ها به صورت 24 ساعته فعالیت می کنند و طی هماهنگی با اتحادیه های مرغداران، واحدهای تولید کننده گوشت مرغ پس از تامین نیاز استان و در صورت وجود مازاد مبادرت به ارسال تولیدات خود به خارج از استان می نمایند.

اسلامی پناه افزود: با توجه به فراوان بودن گوشت گرم مرغ در بازار نیازی به عرضه گوشت مرغ طرح تنظیم بازار احساس نمی شود.وی میزان ذخیره سازی گوشت مرغ و گوشت قرمز در این استان را بیش از شش هزار و 550 تن ذکر کرد و گفت: از این مقدار چهار هزار و 551 تن گوشت مرغ و دو هزار تن گوشت قرمز می باشد.

وی اظهار داشت: هم اکنون 50 هزار و 78 تن ذرت، 41 هزار تن سویا و پنج هزار و 880 تن جو در این استان ذخیره سازی شده است .