Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۱۷
کد مطلب : 6474
 

تولید گوشت مرغ با وزن مناسب زمینه را برای صادرات فراهم می‌کند
معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: استان قزوین يكي از پایلوت‌های مهم صنعت مرغداری کشور است که حمایت از این بخش، تأثیر مستقیمی در رشد، ارتقاء جایگاه و بهره‌وری بیشتر بخش تولید در استان خواهد داشت.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
تولید گوشت مرغ با وزن مناسب زمینه را برای صادرات فراهم می‌کند
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قزوین،"يوسف جلوخانی"هدف از اجرای اين طرح را مناسب‌ سازي وزن کشتار مرغ، بالا بردن کیفیت و اقتصادی كردن گوشت مرغ برای مصرف‌ کننده دانست.

وی گفت: با تولید گوشت مرغ با وزن‌هاي مناسب زمینه برای صادرات نيز فراهم خواهد شد.

جلوخانی تعداد مرغداری‌هاي موجود در استان را 427 واحد عنوان و اظهار کرد: با اجرای این طرح تولید مرغ نیمچه گوشتی با شرایط وزنی 1800 تا 2200 گرم(مرغ زنده) و با دوره پرورش 38 تا 42 روزه زمينه توليد گوشت مرغ آماده به طبخ در وزن‌هاي 1300 –1600 كيلوگرم فراهم خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اشاره به ایجاد زمینه لازم برای استفاده شهروندان از گوشت مرغ با اوزان پایین به جهت ارزش بالای غذایی آن گفت: در حال حاضر فرهنگ غذایی عمومی، بازار را به سمت عرضه گوشت مرغ با اوزان بالا سوق داده و این امرعلاوه بر اتلاف منابع تولید، موجب هدر رفتن سرمایه ملی می‌شود و ارزش غذایی محصول تولیدی را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد.

وی همچنین توضیح داد: اجرایی شدن این طرح کاهش هزینه‌های تولید، مصرف سوخت و کاهش مصرف واکسن و دارو را نیز برای مرغدار به دنبال خواهد داشت.

جلوخانی گفت: در حال حاضر اهداف توسعه کمی تولید گوشت مرغ در کشور محقق شده است، اما همچنان چالش‌هایی در زمینه کیفیت گوشت مرغ عرضه شده به بازار وجود دارد.

وی در خصوص فرهنگ سازی و فراهم كردن بستر مناسب در جامعه برای استفاده از محصول تولیدی با کیفیت بالا افزود: جلب توجه مصرف‌ کنندگان برای استفاده از گوشت مرغ با وزن مناسب، نیاز مبرمی به حمایت و همکاری رسانه‌های ارتباط جمعی جامعه دارد که با تشویق و ترغیب شهروندان به این امر، می‌توان گام‌های موثرتری در راستای رشد و توسعه استان برداریم.