Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب : 8571
 

تعزیرات حکومتی وارد بازار محصولات ارگانیک شد
برای کنترل بازار مصرف و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از عنوان ارگانیک، تعزیرات حکومتی با کمک انجمن ارگانیک بر استفاده‌کنندگان از این نام نظارت می‌کنند.
مرجع : ایانا
 
تعزیرات حکومتی وارد بازار محصولات ارگانیک شد
نایب رئیس انجمن ملی ارگانیک ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب درباره راه‌های تشخیص محصولات ارگانیک از غیرارگانیک گفت: انجمن ملی ارگانیک ایران با هدف نظارت، سازماندهی و افزایش تولید محصولات ارگانیک در کشور به‌وجود آمد تا مردم با اطمینان خاطر بتوانند محصول موردنظر خود را خریداری کنند.
محمدحسین نکووقت افزود: چند گواهینامه بین‌المللی در سراسر دنیا به تولیدکنندگان محصول ارگانیک برای عرضه محصول خود در سراسر دنیال اعطاء می‌شود که شامل گواهی انجمن ارگانیک اتحادیه اروپا، آمریکا و سوئیس می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط مناسبی بین این انجمن با سازمان تعزیرات حکومتی برقرار شده و به مجرد اینکه اثبات شود تولیدکننده‌ای به دروغ کالای خود را ارگانیک معرفی کرده و نتواند گواهینامه‌های لازم در این زمینه را ارائه دهد، به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شده و برخوردهای لازم با آن انجام می‌شود.
نایب رئیس انجمن ملی ارگانیک ایران ادامه داد: متخلفان در این زمینه علاوه بر اینکه جلوی تولید و توزیع کالای آنها گرفته می‌شود، بر مبنای تخلف انجام‌شده جریمه پرداخت می‌کنند.
نکووقت تصریح کرد: 18 درصد مردم اروپا از محصولات ارگانیک استفاده می‌کنند که ضریب نفوذ آن در ایران بسیار ناچیز است که در این زمینه برای افزایش ضریب نفوذ این محصولات نیاز به فرهنگ‌سازی‌های لازم در زمینه تولید و مصرف وجود دارد.
وی در پایان یادآور شد: در زمینه تأیید اصالت محصول ارگانیک در کشور، اختلافات و متولیان زیادی وجود دارد که برای رفع این امر باید هرچه زودتر نشان ملی ارگانیک و شرایط احراز آن با همکاری ارگان‌های ذی‌ربط مشخص شود.