Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۸
کد مطلب : 9921
 

ضرورت رفع مشکلات واحدهای تولیدی مرغ گوشتی در اشتهارد
فرماندار شهرستان اشتهارد بر ضرورت رفع مشکلات واحدهای تولیدی مرغ گوشتی و تخم‌گذار در این شهرستان تأکید کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
ضرورت رفع مشکلات واحدهای تولیدی مرغ گوشتی در اشتهارد
ابوالفضل اینانلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اشتهارد اظهار کرد: با توجه به بازدیدهایی که از این واحدها صورت گرفت، مشخص شد که برخی واحدهای تولیدی در زمینه مرغ گوشتی و تخم‌گذار مشکلاتی دارند.

این مسئول افزود: با رفع مشکلات این واحدها می‌توانیم علاوه بر فعال کردن این واحدهای تولیدی و حفظ اشتغال موجود، در مسیر توسعه در تولیدات آنان نیز گام‌های اساسی نیز برداریم.

فرماندار اشتهارد با بیان اینکه شهرستان اشتهارد بیش از 52 واحد مرغداری دارد، افزود: این شهرستان یکی از قطب‌های تولید مرغ گوشتی و تخم‌گذار محسوب می‌شود.
اینانلو خاطرنشان کرد: این شهرستان 34 واحد پرورش مرغ گوشتی دارد که سالانه 2 هزار و 550 تن گوشت سفید را تولید می‌کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از فعال بودن 28 واحد پرورش مرغ تخم‌گذار در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدها نیز با تولید سالانه 14 هزار و 700 تن تخم‌مرغ در سال به عنوان یکی از تولیدکنندگان تخم‌مرغ محسوب می‌شود.

فرماندار اشتهارد افزود: هم اکنون در شهرستان اشتهارد 31 واحد پرورش مرغ تخم‌گذار تعطیل شده است که با احیای این واحدها توانایی این شهرستان در تولید تخم‌مرغ افزایش پیدا خواهد کرد.

اینانلو بر حمایت‌های مسئولان این شهرستان به منظور رفع مشکلات مرغداران تأکید کرد و گفت: در این راستا بسته‌های حمایتی از سوی فرمانداری به اداره جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان ارائه شده است.

به گفته وی بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با شورای بانکی استان و شهرستان نیز قرار است راهکارهای مناسبی برای رفع مشکلات اخذ وام‌های کم بهره توسط کشاورزان و مرغداران انجام شود.

فرماندار اشتهارد در پایان از در اختیار گذاشتن فرصت مناسب برای پرداخت بدهی دامداران و مرغداران به بانک‌ها خبر داد.