Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 5781
 

از سوی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت
چهار برنامه تعدیل قیمت مرغ اعلام شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرای چهار برنامه تعدیل قیمت مرغ در روزهای گذشته با هدف كاهش نرخ ها خبر داد و گفت: همزمان نیز ذخایر مرغ در سراسر كشور عرضه می شود.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
چهار برنامه تعدیل قیمت مرغ اعلام شد
'محمد علی ضیغمی' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در آستانه سال نو و با توجه به ذخایر كافی، عرضه گسترده مرغ در شبكه های مختلف توزیعی از جمله نمایشگاه‌ها‌، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار در دستور كار شركت پ‍شتیبانی امور دام و با همكاری بخش خصوصی قرار گرفته است.

وی در عین حال تعیین سقف قیمتی، عرضه دان مرغ با نرخ تعادلی، توزیع گسترده گوشت منجمد و گرم و صادرات با فاصله زمانی بیشتر را چهار اقدام انجام شده برای كنترل قیمت مرغ اعلام كرد.

ضیغمی از برنامه ریزی برای ورود 30 هزار تن مرغ توسط بخش خصوصی خبر داد و اظهار كرد: تاكنون توزیع 20 هزار تن مرغ علاوه بر تولید معمول ابلاغ شده، اما با توجه به این كه این میزان رقم قابل توجهی است، هنوز به صورت كامل جذب بازار نشده است.

** تعیین سقف قیمت 3900 تومان

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت كه هر كیلوگرم مرغ تازه برای عرضه 3900 تومان قیمت گذاری شده است.

وی در باره نرخ مصوب مرغ تازه توضیح داد: با توجه به هزینه‌های تولیدی بخش طیور و بررسی وزارت جهاد كشاورزی این قیمت در كار گروه تنظیم بازار مورد تصویب و تایید اعضا قرار گرفت و به طور قطع این عرضه گسترده منجر به كاهش سقف قیمتی مرغ می شود.

به گفته وی در زمان حاضر مرغ گرم در شبكه های مختلف توزیعی از جمله نمایشگاه‌ها بدون محدودیت با قیمت 3700 تومان عرضه می‌شود.

** عرضه دان مرغ با قیمت های تعادلی

ضیغمی، تامین خوراك و نهاده های طیور را یكی دیگر از تصمیمات اتخاذ شده برای كاهش قیمت مرغ اعلام كرد.

وی گفت: هم اكنون دان مورد نیاز واحدهای تولیدی از طریق اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مربوطه با قیمت های مشابه عرضه می‌شود كه به طور قطع در كاهش هزینه‌ها موثر خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: تركیب دان مرغداری كه چندی پیش به 700 تومان رسیده بود، هم اكنون به منظور كاهش قیمت تمام شده توسط شركت پشتیبانی امور دام با نرخ 600 تا 620 تومان توزیع می شود.

** صادرات با فاصله زمانی

ضیغمی در باره دیگر راهكار كاهش نرخ مرغ نیز گفت: به منظور كنترل قیمت، صادرات مرغ با فاصله زمانی انجام خواهد شد، اما بلافاصله پس از سپری شدن اوج مصرف و تعدیل قیمت‌ها در صدور این محصول روال طبیعی را در پیش خواهیم گرفت.