Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب : 6582
 

رییس انجمن صنفی مرغداران گوشتی:
دولت مانع عرضه مرغ وارداتی شود
تهران - رییس انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران ازمسئولان و دستگاه های ذیرط خواست تا به منظور حمایت از تولید كنندگان مرغ گوشتی ، مانع عرضه مرغ وارداتی در بازار شوند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
دولت مانع عرضه مرغ وارداتی شود
'محمد یوسفی' روزیكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به نگرانی تولید كنندگان درباره واردات مرغ اشاره كرد و افزود: هم اكنون میزان قابل توجهی مرغ از تركیه و برزیل وارد شده كه عرضه این محصول به بازار می تواند ضربه ای به صنعت تولید مرغ كشور وارد سازد.

وی اظهارداشت: انتظار می رود دستگاه های ذیربط بخش قابل توجهی از مرغ وارداتی را ذخیره سازی كنند و بخش اندكی از آن برای تنظیم قیمت در بازار عرضه شود.

** خرده فروش نرخ 5200 تومان را رعایت نمی كنند

رییس انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: براساس مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت كف هر كیلوگرم گوشت مرغ پنج هزارو 200 تومان تعیین شده كه باید این قیمت در بازار مصرف رعایت شود.

یوسفی تاكید كرد: هم اكنون در میادین میوه و تره بار مرغ بیش از قیمت مصوب با قیمت پنج هزارو 350 تومان به فروش می رسد و در مراكز آزاد و خرده فروشی ها نیز قیمت مصوب اعمال نمی شود و این محصول با نرخی بیش از قیمت مصوب به دست مصرف كنندگان نهایی می رسد.

براساس برخی گزارش ها ، نرخ مرغ در سطح خرده فروشی تا هر كیلوگرم شش هزار تومان نیز عرضه می شود.

وی افزود: در راستای حمایت از تولید كننده و مصرف كننده باید نظارت مستمر بر مراكز فروش گوشت مرغ وجود داشته باشد تا این محصول با قیمت مصوب به مصرف كنندگان عرضه شود.

این مسئول اظهارداشت: هم اكنون قیمت مرغ زنده در محل مرغداری سه هزارو 700 تومان بوده كه نسبت به روزهای گذشته 100 تومان كاهش داشته است.

یوسفی افزود: با توجه به هزینه های تمام شده تولید، كشتار و هزینه حمل ونقل باید مرغ با قیمت پنج هزارو 200 تومان در بازار مصرف عرضه شود.