Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : 9642
 

مدیرعامل گروه تولیدی تلاونگ هشدار داد:
عزم سایر حوزه‌های اقتصادی، برای تصاحب کرسی‌های کشاورزی در اتاق
تا زمانی که تصمیم‌گیری‌ها در دست دولت باشد و افراد صنعت در آن حضور نداشته باشند، نمی‌توانیم تفکر صادراتی داشته باشیم و قیمت‌ها نیز به ثبات نخواهد رسید.
مرجع : ایانا
 
عزم سایر حوزه‌های اقتصادی، برای تصاحب کرسی‌های کشاورزی در اتاق
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره گروه تولیدی تلاونگ امروز در نشست خبری برگزارشده در این شرکت، با اعلام این مطلب گفت: تخم‌مرغ جزء کالاهای اساسی است که تصمیم‌ها درباره آن در اتاق دربسته توسط دولت صورت می‌گیرد، در حالی که برای جلوگیری از پراکندگی قیمت و افزایش توان صادرات، این بخش خصوصی است که باید تصمیم گرفته باشد و تا زمانی که این تصمیم‌گیری‌ها در دست دولت باشد و افراد صنعت در آن حضور نداشته باشند، نمی‌توانیم تفکر صادراتی داشته باشیم. چون این بخش خصوصی است که می‌تواند بر اساس نیازسنجی، زیرساخت‌های صادراتی ایجاد کرده و شروع به تولید کند.
مهدی معصومی اصفهانی با اشاره به اینکه تا سال گذشته قیمت‌گذاری توسط وزارت بازرگانی صورت می‌گرفت و امسال به‌تازگی به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده است، این حرکت را گام مثبتی دانست و افزود: در صورتی که تصمیم‌گیری‌ها در بخش خصوصی انجام گیرد، در میزان تولید، صادرات، قیمت‌گذاری و تنوع محصول به یک تعادل خواهیم رسید. چون امکاناتی فراهم خواهد شد که این بخش در مقطع لازم تولید محصول کند و در مقطعی با توجه به نیاز به ذخیره‌سازی بپردازد و از آنجا که در بازار خصوصی رقابت بالا خواهد بود، کیفیت محصولات هم افزایش می‌یابد.

استاندارهای لازم برای صادرات تخم‌مرغ را نداریم
وی با اعلام اینکه ایران هشتمین کشور تولیدکننده تخم‌مرغ در جهان است، خاطرنشان کرد: میزان تولید تخم‌مرغ در کشور 900 هزار تن است که به‌دلیل عدم فرهنگ‌سازی و عدم حمایت بخش دولتی میزان کمی از آن سهم تولید تخم‌مرغ شناسنامه‌دار می‌شود و در صورت خصوصی‌سازی، با کاهش قیمت می‌توان تولید تخم‌مرغ شناسنامه‌دار را در کشور افزایش داد.
معصومی ادامه داد: تخم‌مرغ‌های این شرکت به عراق، افغانستان و آسیای مرکزی صادر می‌شوند، اما باید قبول کنیم که زیرساخت‌های صادراتی، استانداردهای لازم و کیفیت مناسب برای صادرات را نداریم و تلاش بیشتری برای رسیدن به استانداردهای جهانی لازم است.

سرانجام اتاق بازرگانی به سمت خصوصی‌سازی پیش رفت
رئیس هیئت‌مدیره گروه تولیدی تلاونگ تصریح کرد: از دو دوره گذشته اتفاقات خوبی در اتاق بازرگانی رخ داده است و تمامی صنوف در اتاق بازرگانی درگیر شده‌اند و سرانجام این اتاق به سمت خصوصی‌سازی پیش رفته و از حالت دولتی خارج شده است.
وی با اشاره به حضور نسل جوان‌تر و فعال‌تر در اتاق بازرگانی یادآور شد: با توجه به اینکه نیاز دولت به درآمد بخش خصوصی بیشتر شده است، بهتر است افراد با آگاهی بیشتر و با تفکرات ملی وارد اتاق بازرگانی شوند.
معصومی تأکید کرد: 14 هزار نفر واجد شرایط رأی داریم که متأسفانه در دوره قبل تنها 20 درصد از واجدین شرایط رأی دادند، در حالی که نیاز به یک استقبال همگانی داریم تا بتوانیم تصمیم‌گیرنده اصلی در صنف خود باشیم.
وی با بیان اینکه شش کرسی از 40 کرسی انتخابی اتاق تهران به کشاورزی اختصاص یافته، اظهار داشت: در حال حاضر 26 نفر ثبت نام کرده‌اند که متأسفانه بسیاری از آنها از سایر حوزه‌ها برای تصاحب سهمهی بخش کشاورزی در اتاق ثبت نام کرده‌اند.
مدیرعامل گروه تولیدی تلاونگ خواسته صنف را واگذاری تصمیم‌گیری‌ها به بخش خصوصی اعلام کرد و گفت: این واگذاری خود یک پروسه زمان‌بر است. از آنجا که تاکنون تصمیم‌ها به‌طور کامل در بخش دولتی گرفته شده است، باید دید اگر دولت تصمیم‌گیری‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند، آیا تشکل‌ها آنقدر قوی هستند که بتوانند این بار را تحمل کنند!؟

تولید "نوشابه پروتئینی" و "ساندویچ تخم‌مرغ"
مهدی معصومی اصفهانی در ادامه در بازدید خبرنگاران از خطوط تولیدی تخم‌مرغ پاستوریزه شرکت تلاونگ، با اشاره به وجود صنایع تبدیلی در تمامی صنوف افزود: به‌علت توسعه مصرف در سال‌های اخیر و جذب 100 درصدی پروتئین سفیده تخم‌مرغ تصمیم به تولید "نوشابه پروتئینی" گرفتیم. همچنین برای ایجاد رغبت بیشتر در مصرف تخم‌مرغ، با روشی جدید در پخت و طعم، توانستیم بدون استفاده از مواد نگهدارنده و افزودنی اقدام به تولید "ساندویچ تخم‌مرغ" کنیم.

وی با اشاره به اینکه با معرفی برند و بسته‌بندی‌ها در سایت‌های مختلف و طعم متنوع، تفاوت ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: با تولید این گونه تخم‌مرغ، مشخص می‌شود که این تخم‌مرغ از کجا آمده، کی تولید شده و تا چه زمانی می‌توان آن را مصرف کرد، همچنین می‌توان قیمت‌ها را در سراسر کشور ثابت نگه داشت و تنها سالی یک‌بار تغییر قیمت داشته باشیم تا بتوانیم اعتماد مصرف‌کننده را به دست آوریم./

خبرنگار: افسانه زعیم‌زاده