Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰
کد مطلب : 11497
 

۶۵۰میلیارد ریال در بخش دام وطیور صنعتی زنجان سرمایه‌گذاری می‌شود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: طی سال جاری ۶۵۰ میلیارد ریال در بخش دام و طیور صنعتی استان زنجان سرمایه‌گذاری می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۶۵۰میلیارد ریال در بخش دام وطیور صنعتی زنجان سرمایه‌گذاری می‌شود
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از جهادکشاورزی استان زنجان، رحمان رستم‌خانی افزود: در سال جاری مجموع سرمایه‌گذاری های انجام شده و در دست اقدام در بخش دام و طیور صنعتی استان بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی تصریح کرد: طی ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد ۲۴ طرح صنعتی دام و طیور در استان زنجان به بهره برداری رسیده که ارزش سرمایه‌گذاری آن ها بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، در حال حاضر طرح های مختلفی در حوزه دام و طیور صنعتی در استان زنجان در حال احداث است که فارم شماره ۲ پرورش بوقلمون مادر گوشتی از جمله مهم ترین آن ها به شمار می رود.

تکمیل زنجیره تولید گوشت بوقلمون

رستم‌خانی با اشاره به اینکه اعطای مجوز برای احداث فارم شماره ۲ پرورش بوقلمون مادر گوشتی به منظور تکمیل زنجیره تولید گوشت بوقلمون در استان زنجان بوده است، تصریح کرد: واحد پرورش مرغ مادر تخم‌گذار به ظرفیت مولد ۷۵ هزار قطعه طرح بزرگ دیگری است که در شهرستان سلطانیه در حال احداث است.

وی میزان تولیدات واحد مذکور در یک دوره تولیدی را حدود ۲۵ تا ۲۷ میلیون تخم مرغ نطفه دار اعلام کرد و بیان داشت: سرمایه گذاری ثابت این طرح حدود ۱۵۰ میلیارد ریال به صورت آورده شخصی بوده و سالانه ۳۰۰ میلیارد ریال نیز سرمایه در گردش خواهد داشت.

رستم‌خانی افزود: این واحد سهم ۲۰ درصدی از فارم های مرغ مادر تخم گذار کشور داشته و برای ۳۵ نفر نیز اشتغالزایی مستقیم به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود بیش از ۲۵ طرح دام و طیور صنعتی تا پایان سال جاری در استان زنجان به بهره برداری برسد.