Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب : 11848
 

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه مطرح کرد:
موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه گزارش نشده است
کرمانشاه- مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: با توجه به وقوع زلزله و سختی رعایت اصول بهداشتی اما تا کنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان گزارش نشده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه گزارش نشده است
نادر پرور دیروز یکشنبه در نشست خبری رئیس سازمان جهادکشاورزی با خبرنگاران که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: پس از حادثه زلزله یک تیم ارزیابی بلافاصله در محل حاضر شدند و نیازمندی‌ها را اعلام کردند.

وی افزود: در حوزه دام متاسفانه فاجعه بسیار بالا بود و حدود ۳۰ هزار راس دام تلف شدند که حدود ۱۱ هزار راس آنرا به صورت بهداشتی دفن کردیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه یادآور شد: در بحث بسترهای خدمت رسانی بخش خصوصی در مناطق زلزله زده تقریبا تمام داروخانه ها و درمانگاههای دامپزشکی در این حادثه کاملا از بین رفتند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اقلام دارویی و واکسن ها تا کنون توسط بخش خصوصی تهیه شده، خاطر نشان کرد: در حال حاضر در مناطق زلزله زده جهت پیشگیری از بیماریهای دامی نیاز به دارو و واکسن داریم.

پرور همچنین ابراز داشت: در بحث پیشگیری مبلغ ۳ میلیارد و در حوزه تشخیص، درمان و سم پاشی ۲ میلیارد و در مجموع ۵ میلیارد اعتبار نیاز داریم که تا پایان سال کار پیشگیری و واکسیناسیون صورت بگیرد.

وی اذعان داشت: تا کنون ۶۵ هزار راس دام به صورت رایگان مورد درمان قرار گرفتند و از این به بعد هم برای درمان نیازمند کمک هستیم.

پرور گفت: هم اکنون ۲ اکیپ در شهرستانهای سرپلذهاب و ثلاث باباجانی مستقر کردیم و هیچ نگرانی از باب خدمت رسانی نداریم.

مدیرکل دامپزشکی از تلف شدن ۳ میلیون و ۵۰۰ قطعه ماهی در حادثه زلزله خبر داد و افزود: حدود ۷۰۰ هزار قطعه از آبزیان را در مکان مناسب به صورت بهداشتی دفن کردیم.

وی به فصل سرما و شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز اشاره ای داشت و تاکید کرد: با توجه به وقوع زلزله و سختی رعایت اصول بهداشتی اما تا کنون موردی از این بیماری گزارش نشده و از همشهریان عزیز درخواست داریم هر نوع تلفات در جمعیت طیور را به سامانه ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ گزارش دهند.