Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب : 11055
 

کاهش مصرف و تولید زیاد از دلایل اصلی کاهش قیمت مرغ است
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی کاهش مصرف و تولید زیاد را از دلایل اصلی کاهش قیمت مرغ عنوان کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
کاهش مصرف و تولید زیاد از دلایل اصلی کاهش قیمت مرغ است
علی اکبر حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به کاهش قیمت مرغ اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد کاهش حدود 20 هزار ریالی قیمت مرغ در بازار هستیم که علت اصلی آن کاهش میزان مصرف و جوجه‌ریزی زیاد در ماه‌های مرداد و شهریور بوده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه در شرایطی تولید کنندگان داخلی با مشکل فروش مواجه هستند، که شنیده می‌شود اخیراً مرغ گرم از ترکیه وارد شده که اگر این خبر صحت داشته باشد، باید فاتحه تولید کنندگان مرغ را خواند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی ادامه داد: تولید کنندگان مرغ در شرایطی دست به تولید می‌زنند که قیمت نهاده بسیار گران و قیمت مرغ ارزان است و استقبال چندانی از بازار نمی‌شود.

حیدری دخالت شرکت پشتیبانی امور دام در خرید مرغ را یکی دیگر از مشکلات مرغداران دانست و بیان کرد: چندین بار با مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام مذاکره و از آنان خواهش کردیم بازار مرغ را رها کرده و اجازه دهند مرغداران خود بازار را در دست بگیرند، اما متأسفانه دخالت این شرکت در خرید و فروش مرغ باعث شده تولید کنندگان مرغ مجبور شوند مرغ را با قیمت پایین بفروشند تا عرضه مرغ منجمد در بازار موجب کسادی بازار مرغ گرم نشود.

این مسؤول گفت: هم‌اکنون 620 واحد مرغداری در استان مجوز دریافت کرده‌اند که از این تعداد تنها 50 درصد فعال بوده و مابقی کار را رها کرده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی تاکید کرد: عدم همکاری شرکت گاز در گاز کشی واحدهای مرغداری از دیگر مشکلات مرغداران است که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

حیدری خاطر نشان کرد: در شرایطی که شعار حمایت از تولید کننده سر داده می‌شود، مسئولان شرکت گاز حاضر نیستند هیچ حمایتی از مرغداران کرده و آنان را در گاز کشی واحدهای مرغداری یاری دهند، این در حالی است که مصرف سوخت گاز به جای گازوئیل قیمت تمام شده مرغ را چندین برابر کاهش می‌دهد.