Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : 12090
 

نرخ تخم‌مرغ در اصفهان به قیمت واقعی خود باز می‌گردد
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: خوشبختانه با تدابیری که ستاد تنظیم بازار در اصفهان انجام داده، فضای توزیع تخم‌مرغ به صورت شانه‌ای آماده سازی شده و نرخ تخم‌مرغ به زودی به قیمت واقعی خود بازمی‌گردد.
مرجع : تسنیم
 
نرخ تخم‌مرغ در اصفهان به قیمت واقعی خود باز می‌گردد
رسول جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با بیان اینکه جلسه ستاد تنظیم بازار در استانداری اصفهان تشکیل شد، اظهار داشت: در جلسه تنظیم بازار در رابطه با وضعیت تخم‌مرغ و توزیع آن صحبت و قرار شد تا 2 روز آینده قیمت تخم‌مرغ به قیمت قبلی بازگردد.

وی با بیان اینکه در این جلسه در راستای تأمین میوه عید نوروز تصمیم‌گیری‌هایی صورت گرفت، افزود: خوشبختانه برای میوه شب عید مشکلی وجود ندارد، همچنین در این جلسه نسبت به خریدهای موردنیاز شامل سیب و پرتقال تصمیم‌گیری شد.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با بیان اینکه همه ساله سیب و پرتقال تنظیم کننده میوه شب عید و قالب اصلی سبد کالا است، تصریح کرد: در این راستا تصمیم گیری‌های مورد نیاز صورت گرفت و مشکلی در این راستا برای عید نوروز نداریم.

وی با اشاره به توزیع گوشت گرم در بازار، بیان کرد: پیرامون گوشت گرمی که از کشورهای آسیای میانه و استرالیا وارد ایران و سپس در بازارهای کوثر ارائه می‌شود، برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت تا این کار ادامه پیدا کند.

جهانگیری گفت: در زمینه بازار تخم‌مرغ نیز قرار شد توسط اتحادیه تولیدکنندگان تخم‌مرغ به صورت کیلویی 1300 تومان از درب مرغداری به درب اتحادیه و نیز به صورت شانه‌‌های 2 کیلویی، با قیمت 12500 تومان برای مصرف کننده و 12 هزار تومان در اختیار فروشنده‌ها قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: روند کاهشی قیمت تخم‌مرغ صورت گرفته است، در این راستا باید گفت استان اصفهان خوشبختانه مشکلی در بحث آنفلوآنزا ندارد، اما چون استان‌های شمالی دچار معضل آنفلوآنزا هستند اثر خود را بر تنظیم بازار تخم‌مرغ گذاشته چرا که این موضوع کشوری است.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تدابیری که ستاد تنظیم بازار در اصفهان انجام داده، فضای توزیع آماده است و توزیع تخم‌مرغ را به صورت شانه‌ای انجام داده و قیمت تخم‌مرغ تا 3 روز آینده به قیمت واقعی خود بازمی‌گردد.