Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : 11703
 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:
نهاده‌های دامداران خراسان جنوبی اعتباری توزیع می شود
بیرجند- رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: در سال جاری با تامین ۵۰ درصد نقدینگی شرکت پشتیبانی امور دام استان پذیرفته که به صورت اعتباری نهاده‌های دامداران را در اختیار آنها قرار دهد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
نهاده‌های دامداران خراسان جنوبی اعتباری توزیع می شود
هاشم ولی پور مطلق پیش از ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر پشتیبانی امور دام خراسان‌جنوبی بیان کرد: شرکت پشتیبانی تولید و سرمایه‌گذاری شرکت سهامی پشتیبانی امور دام در جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران و جلوگیری از پایین‌آوردن قیمت‌ها نقش خود را به خوبی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به سایر خدمات این شرکت بیان کرد: در چند سال گذشته شرکت پشتیبانی خراسان‌جنوبی برای اولین بار، نهاده‌های دامداران را با تعهد خود به صورت اعتباری در اختیار دامداران قرار داد.

ولی پور مطلق ادامه داد: در سال جاری نیز با تامین ۵۰ درصد نقدینگی شرکت پشتیبانی پذیرفته که به صورت اعتباری نهاده‌های دامداران را در اختیار دامداران قرار دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه این امر از خراسان‌جنوبی آغاز شد و سپس به سایر استان‌ها تسری پیدا کرد، گفت: این کار آسیب دلالان برای دامداران را کاهش می دهد.

وی نقش پشتیبانان امور دام در حوزه طیور را پررنگ دانست و گفت: معاونت پشتیبانی تولید و سرمایه‌گذاری شرکت سهامی پشتیبانی امور دام مسئولیت قانونی تامین نهاده و خرید محصول را ندارد چرا که نقشی را که پشتیبانی امور دام می‌تواند ایفا کند در تنظیم بازار بسیار مؤثر است.

کیفیت تولیدات دامی با استانداردهای دنیا هماهنگ شود

معاون پشتیبانی تولید و سرمایه‌گذاری شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور هم در این جلسه بیان کرد: شرکت سهامی پشتیبانی امور دام از ترکیب سه شرکت گوشت، علوفه و طیور شکل گرفته است.

محمد رضا حزبئی ادامه داد: در مرحله اول تصور می‌شود پشتیبانی تولید و سرمایه‌گذاری شرکت سهامی پشتیبانی امور دام موظف است تمام نیازهای دام را تامین کند، اما ساختار تشکیلاتی و توان امکان این امر را فراهم نمی‌کند.

وی با بیان اینکه باید به گونه‌ای عمل شود که بخش تولید ضرر نکند و مصرف‌کننده نیز از تولیدات و قیمت‌ها راضی باشد، گفت: باید با یک برنامه منسجم و مدیریت هماهنگ بین بخش خصوصی و دولتی بتوانیم یک ثبات در روند تولید و قیمت‌ها ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه تولید یکی از کارهایی است که ریسک و مشکل فراوان دارد، افزود: در شرایط تحریم بالای ۱۲ تا ۱۳ درصد نیاز کشور را توانستیم ذخیره کنیم.

معاون پشتیبانی تولید و سرمایه‌گذاری شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه بخش خصوصی قادر است این پتانسیل را مدیریت کند، افزود: این شرکت بسیاری از وظایف را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

حزبئی با تاکید بر اینکه باید کیفیت تولید با استانداردهای دنیا هماهنگ باشد، افزود: در کشور کشتارگاه‌هایی را ساختیم که در بعضی از کشورهای اروپایی مشابه آن وجود ندارد، اما نتیجه آن چندان خوب نیست.

معاون پشتیبانی تولید و سرمایه‌گذاری شرکت سهامی پشتیبانی امور دام بیان کرد: باید روی تکنیک، کار کرده و بخش خصوصی را نیز توانمند کنیم.

گفتنی است در این مراسم از خدمات «محمد عصاریان» تقدیر و «مهدی روشن» به عنوان سرپرست اداره کل پشتیبانی امور دام خراسان جنوبی معرفی شد.