Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب : 11163
 

تولید سالانه 15 هزار تن تخم‌مرغ در استان سمنان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تولید سالانه 15 هزار تن تخم‌مرغ در این استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
تولید سالانه 15 هزار تن تخم‌مرغ در استان سمنان
سیدحسن میرعماد در نشست ارتباط بی‌واسطه چرخه توزیع و تولید در سمنان اظهار کرد: صنعت مرغداری در استان سمنان چه از نظر مرغ گوشتی و چه از نظر مرغ تخم‌گذار از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی از استقبال این استان از سرمایه‌گذاری در فرآوری تخم‌مرغ خبر داد و افزود: ایجاد شرکت‌های فرآوری صنعت تخم‌مرغ با تکنولوژی‌های نوین می‌تواند، توان صادرات این محصول را افزایش بدهد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تولید روزانه 50 تن تخم‌مرغ در مرغداری‌های این استان خبر داد و تصریح کرد: استان سمنان می‌تواند برای افزایش این سهم نیز برنامه‌ریزی کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان نیز با بیان اینکه کشاورزی در این استان از فرصت‌های خوبی برخوردار است ادامه داد: تولید روزانه بیش از 50 تن تخم‌مرغ در استان سمنان فرصتی است که باید واحدهای تامین کننده مواد غذایی از آن بهره کافی را ببرند .

علی‌اصغر جمعه‌ای خاطرنشان کرد: شناخت شرکت‌های تولیدی از محصولات نهایی و ایجاد شبکه فروش یک ضرورت است.

وی ارتباط فزاینده داخلی بین واحدهای تولیدی را تاثیرگذار خواند و گفت: شناخت شرکت‌های تولیدی از محصولات نهایی و ایجاد شبکه فروش، تحولی در فرآیند تجارت داخلی خواهد بود .

رئیس اتاق بازرگانی سمنان ظرفیت‌های تولید داخلی استان را متنوع ارزیابی کرد و گفت: تولیدکنندگان ما باید با استفاده از شبکه‌های مجازی‌، محصولات خود را در شبکه‌های تجارت‌ داخلی و بین‌المللی به اشتراک‌ بگذارند.