Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب : 10759
 

هنگ‌کنگ هزاران قطعه از انواع ماکیان را به علت آنفلوآنزا معدوم کرد
در پی مشاهده بیماری آنفلوآنزای پرندگان در یک مرغداری در هنگ کنگ کشتار گسترده ای از انواع ماکیان در این منطقه آغاز شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
هنگ‌کنگ هزاران قطعه از انواع ماکیان را به علت آنفلوآنزا معدوم کرد
مسئولان هنگ کنگی می گویند که نباید اجازه داد این بیماری که سابقه شیوع در منطقه دارد بار دیگر دامنگیر این شهر شود.
شهر بندری هنگ کنگ در جنوب چین قرار دارد و ظاهرا مواردی از آنفلوآنزای پرندگان در یک هفته گذشته در این منطقه به ثبت رسیده است.
به دنبال شناسایی یک کانون جدید از این بیماری و آزمایش های انجام شده، دولت محلی هنگ کنگ بازار خرید و فروش پرندگان زنده را به حال تعلیق درآورده است.
خبرگزاری شین هوا گزارش کرده است که مسئولان در حال بررسی بحث قرنطینه و تدابیر کنترل و پیشگیری هستند.
آمار روزنامه «ساوت چاینا» در هنگ کنگ هم نشان می دهد دستکم چهار هزار و 500 مرغ و انواع ماکیان معدوم شده اند و احتمال اینکه پرندگان بیشتری از بین برده شوند، وجود دارد.
از سوی دیگر گزارش ها حاکی است که مواردی از بیماری در مرغانی که در بازار محلی هنگ کنگ فروخته می شدند، پیدا شده است.
اداره شیلات و کشاورزی هنگ کنگ در بیانیه ای آورده است که تمامی تلاش خود را برای پیشگیری از شیوع گسترده این بیماری که به ویروس «اچ 7 ان 9» شهرت دارد، بکار خواهد گرفت.
بعد از شیوع بیماری مرگبار «سارس» در هنگ کنگ در سال 2003 میلادی که جان نزدیک به 300 نفر را در این منطقه گرفت، مردم هنگ کنگ حساسیت های بالایی نسبت به بیماری های واگیردار پیدا کرده اند.
سال 2013 میلادی اعلام شد که ویروس «اچ 7» می تواند به انسان نیز سرایت کند و در چند سال گذشته تنها در هنگ کنگ بیش از 20 هزار مرغ و پرنده به دلیل نگرانی از شیوع بیماری معدوم شدند.