Share/Save/Bookmark
 
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱
کد مطلب : 12531
 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین:
۶۶۰ هزار تن محصولات دامی در استان قزوین تولید شد
قزوین- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طی سال گذشته ۶۶۰ هزار و ۵۲۴ تن انواع محصولات دامی در استان تولید شد .
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۶۶۰ هزار تن محصولات دامی در استان قزوین تولید شد
علی شاپورزاده: این میزان تولید شامل محصولات دامی، گوشت قرمز، گوشت سفید (مرغ)، شیر، تخم مرغ و عسل است.

وی با بیان اینکه؛ استان قزوین پتاسیل مناسبی برای تولید انواع محصولات دام و طیور دارد اظهار داشت: درحال حاضر بیش از ۸۰۰ واحد پرواربندی گوساله و گوسفند بصورت صنعتی و تعداد زیادی نیز بصورت سنتی فعال و گوشت قرمز استان را تولید می کنند.

به گفته این مقام مسئول، در سال گذشته ۲۵ هزار و ۸۴۴ تن گوشت قرمز در دامداری های استان تولید شده که پیش بینی می شود تا پایان برنامه ششم این میزان به بیش از ۲۸۰۰۰ تن برسد.

شاپورزاده تصریح کرد: همچنین طی این مدت؛ ۵۲۳ هزار و ۲۵۳ تن شیر در استان تولید شده که پیش بینی می شود تا پایان برنامه ششم این میزان تولید شیر به بیش از ۶۱۴ هزار تن برسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به تولید مرغ گوشتی در استان و همچنین بستر مستعد استان برای تولید گفت : در حال حاضر ظرفیت پرورش مرغ گوشتی در استان بیش از ۱میلیون و ۵۱۵ هزار و ۱۲۰ قطعه است که سالیانه ۶۰ هزار و ۳۲۹ تن گوشت مرغ تولید می شود.

شاپورزاده با اعلام این مطلب که؛ استان قزوین با دارا بودن ۶۷ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت ۸۷۸ هزار و ۵۰۰ قطعه از بزرگترین استانهای کشور در تولید تخم مرغ است گفت : در سال گذشته ۵۰ هزار و ۴۰۲ تن تخم مرغ تولید شده الست.

وی خاطر نشان کرد : شرایط اقلیمی مساعد و نزدیکی به استانهای مصرف کننده عمدتا تهران و گیلان موجب شده که بیش از پنج برابر نیاز داخلی تولید تخم مرغ در استان تولید شود.

به گفته وی؛ استان قزوین رتبه ششم تولید تخم مرغ در کشور را دارد و بعنوان یکی از قطبهای اصلی پرورش مرغ تخمگذار می باشد.

شاپورزاده یاد آور شد: در همین راستا طی سال گذشته؛ ۷۹۵ تن عسل در زنبورستانهای استان تولید شده است.