Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب : 11091
 

مرغ چاق نخرید
مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به شهروندان توصیه کرد: از خرید مرغ‌های با وزن بالا صرف‌نظر کنند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
مرغ چاق نخرید
شهرام قنبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: متاسفانه جامعه مرغ چاق را می‌پسندد، در حالیکه با خرید مرغ چاق در واقع حجم زیادی از چربی خریداری می‌شود.

قنبری افزود: بالا بودن وزن لاشه مرغ سبب می‌شود تا مرغ چربی بطنی و حتی چربی بین بافتی بالاتری هم داشته باشد که همه این چربی‌ها وارد بدن افراد شده و می تواند سلامت آنها را به مخاطره بیاندازد.

مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه میانگین وزن مرغ کشتار شده (وزن لاشه) 2350 کیلوگرم است.

قنبری در ادامه با بیان اینکه مرغ با وزن زیر یک و نیم کیلوگرم و 38 روزه کمتر در معرض بیماریها قرار گرفته و لذا میزان مصرف دارو نیز در آن کمتر است، گفت: این مرغ‌ها بهترین و سالم‌ترین مرغ‌ها هستند، زیرا احتمال انتقال مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها نیز در اثر استفاده کمتر از آنتی‌بیوتیک‌ها به انسان کمتر است.

قنبری افزود: با کوتاه کردن طول دوره پرورشی مرغداران می‌توانند به جای چهار دوره پرورشی در سال پنج و یا حتی شش دوره جوجه‌ریزی داشته باشند که این اتفاق سبب خواهد شد تا از تجهیزات و امکانات مرغداری استفاده بیشتری بشود.

مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه وزن استاندارد مرغ گوشتی در دنیا توسط سازمان جهانی بهداشت بین یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 400 گرم اعلام شده است، گفت: بهترین وزن مرغ وزن زیر 1.5 کیلوگرم است.

قنبری گفت: اینگونه مرغ ها چربی و ضایعات کمتری دارد، ضمن اینکه بالا رفتن وزن مرغ در هنگام کشتار به سود تولید کنندگان هم نیست.