Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب : 10722
 

امکان صادرات مرغ از کرمانشاه به کشور عراق فراهم می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت:با تلاش ها و رایزنی های صورت گرفته به زودی امکان صادرات مرغ به کشور عراق فراهم می شود.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
امکان صادرات مرغ از کرمانشاه به کشور عراق فراهم می شود
رضا رحیمی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تاکیدات بسیاری در زمینه رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه های داخلی دارند که دولت تدبیر و امید نیز با جدیت اجرای این سیاست ها را دنبال می کند.

وی افزود: طی این سال ها سرمایه گذاران و کارآفرینان بسیاری با وجود مشقت ها و دشواری های موجود در حوزه های مختلف به سرمایه گذاری و اشتغال زایی پرداخته اند.

این مدیر ارشد ادامه داد: تعداد زیادی از این واحدهای تولیدی طی این سال ها دچار مشکل شده اند و در این شرایط باید به یاری این کارآفرینان شتافت.

معاون استاندار اظهار کرد: امسال یک ارزیابی بسیار جدی از عملکرد بانک ها و دیگر ادارات و موسسات خواهیم داشت و در این میان هر دستگاهی که به شکل تعمدی در روند سرمایه گذاری ایجاد اخلال و مانع تراشی کند به مسئولین بالادستی و مردم معرفی می شود.

رحیمی ادامه داد: جوانان کرمانشاهی از معضل بیکاری رنج می برند و برای اشتغال زایی بیشتر سخت نیازمند جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان هستیم.

مرغداری ها باید حمایت شوند

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات مرغداران اظهار کرد: مرغداران استان افراد بسیار زحمت کشی هستند که با تلاش بسیار توانسته اند تولیدات گوشت مرغ را به این سطح چشمگیر برسانند.

این مدیر ارشد اقتصادی ادامه داد: تا ۱۰ سال پیش ما وارد کننده گوشت مرغ بودیم اما با تلاش مرغداران در این صنعت خودکفا شده ایم و حتی اضافه تولید داریم.

معاون استاندار صادرات را یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت رکود فعلی در عرصه تولید مرغ گوشتی دانست و گفت: با تلاش ها و رایزنی های صورت گرفته به زودی امکان صادرات مرغ به کشور عراق فراهم می شود.

وی همچنین خواهان جلوگیری از عرضه غیرمجاز مرغ زنده شد و اظهار داشت: تلاش می کنیم با هماهنگی استان های همجوار با این پدیده که به صنعت تولید مرغ گوشتی آسیب جدی وارد کرده برخورد کنیم.

سرمایه گذاران طرح های خود را به بنیاد برکت معرفی کنند

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری در بخش دیگری از سخنانش از سفر آخر هفته رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و رئیس بنیاد برکت به استان خبر داد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب عنایت ویژه ای به مناطق محروم و به ویژه کرمانشاه دارند و در این میان بنیاد برکت علاقه مند به مشارکت در اجرای طرح های ارزشمند است.

وی افزود: این بنیاد از پتانسیل و امکانات خوبی برخوردار است و به همین منظور طرح های مناسبی را جهت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف به این مجموعه معرفی می کنیم.

در این جلسه مشکلات بدهی معوقه واحدهای سیلوی سپهر گل گندم، گلخانه تولید محصولات خارج از فصل، "مجتمع پرورش قارچ ماهیدشت و ۱۰۷ واحد مرغداری گوشتی استان با حضور مدیران بانک های عامل مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای رفع مشکلات واحدهای مربوطه اتخاذ شد.