Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب : 8543
 

بهره‌برداری از 4 طرح عمرانی و تولیدی در تویسرکان
رئیس جهاد کشاورزی تویسرکان از بهره‌برداری چهار طرح عمرانی و تولیدی در تویسرکان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
بهره‌برداری از 4 طرح عمرانی و تولیدی در تویسرکان
علی‌محمد خاکساری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه با توجه به کاهش آب‌های زیرزمینی باید راهکارهای علمی در صرفه‌جویی از آب اجرایی شود، اظهار داشت: تغییر شیوه‌های آبیاری سنتی به نوین و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی از هدررفت منابع آبی جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان آب مصرفی در بخش کشاورزی است، ادامه داد: طی سال‌های اخیر در راستای بهره‌وری درست از آب در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت طرح‌هایی در بخش کشاورزی صورت گرفته است.

رئیس جهاد کشاورزی تویسرکان با اشاره به اینکه طرح انتقال آب با بکارگیری امکانات و تجهیزات، نفوذ، نشت و تبخیر آب را به صفر می‌رساند، خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در هزینه و نیروی انسانی و افزایش سطح زیرکشت به میزان دو برابر نسبت به قبل از اجرای طرح از مزیت‌های عملیاتی شدن انتقال آب است.

وی با اشاره به طرح انتقال آب روستای سوتلق با لوله‌گذاری دو هزار و 160 متر، عنوان کرد: طرح انتقال آب به زمین کشت با هزینه 396 میلیون و 518 هزار و 800 ریال بهره‌برداری شد.

خاکساری انتقال آب به مزارع روستای قلعه‌شیخ به طول دو هزار و 105 متر به اندازه 160 و 110 میلیمتر و با هزینه 321 میلیون 800 هزار ریال را از جمله طرح‌های افتتاحی در هفته دولت عنوان کرد.

وی از بهره‌برداری دو واحد مرغداری 20 هزار قطعه‌ای خبر داد و بیان داشت: مرغداری 20 هزار قطعه‌ای کاووس شهابی در روستای کهنوش با اشتغالزایی مستقیم برای چهار نفر و اشتغالزایی غیر مسقیم 480 نفر با صرف هزینه‌ای بالغ بر 750 میلیون تومان بهره‌برداری شد.

رئیس جهاد کشاورزی تویسرکان اضافه کرد: مرغداری حسین مالمیر واقع در روستای هوش با اشتغال‌زایی مستقیم برای پنج نفر و غیر مستقیم 480 نفر با اعتباری بالغ بر 705 میلیون تومان فعالیت خود را آغاز کرد.

وی، تعداد مرغداری‌های شهرستان را 93 واحد اعلام کرد و گفت: تعداد 78 واحد مرغداری شهرستان هم اکنون فعال است.

خاکساری، تعداد ظرفیت اضافه شده در سال جاری را 12 هزار و 500 قطعه عنوان و ابراز کرد: ما در نیمه نخست سال معادل چهار تن و 708 کیلو تولید مرغ داشتیم.

وی با تأکید بر اینکه تویسرکان به تأمین مایحتاج خارج از شهرستان هم کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: پنج هزار تن مازاد بر مصرف مردم تویسرکان از تولیدات واحدهای مرغداری این شهرستان صادر شده است.