Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : 8796
 

629 تن مرغ منجمد از خراسان جنوبی به خارج از کشور صادر شد
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از صادرات 629 تن مرغ منجمد از استان به خارج از کشور در هشت ماهه گذشته خبر داد و گفت: سه هزار و 700 تن گوشت مرغ نیز از استان به سایر استانهای کشور صادر شده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
629 تن مرغ منجمد از خراسان جنوبی به خارج از کشور صادر شد
به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی رضایی پیش از ظهر چهارشنبه در ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه خراسان جنوبی یکی از قطب‌های تولید مرغ در شرق کشور است، اظهارکرد: بزرگترین واحد مزرعه مرغ مادر گوشتی به ظرفیت 226 هزار قطعه در چهار فاز با تولید متوسط سالانه 30 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه استان در زمینه تولید و عرضه مرغ مشکلی ندارد، بیان داشت: در حال حاضر یک کارخانه جوجه کشی به ظرفیت یک میلیون و 157 هزار قطعه جوجه ریزی درماه در خراسان جنوبی فعال است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی همچنین به فعالیت 718 واحد مرغداری گوشتی در استان اشاره کرد و عنوان کرد: ظرفیت این واحدها سالانه 24 میلیون قطعه جوجه ریزی است.

وی مرغداری‌های تخم گذار استان را 19 واحد ذکرکرد و گفت: ظرفیت این مرغداری‌ها 739 هزار و 400 قطعه با تولید نزدیک 12 تن تخم مرغ خوراکی در سال است.

رضایی با بیان اینکه در هشت گذشته 16 میلیون و 261 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان داشته‌ایم، تصریح کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

به گفته وی از ابتدای امسال همچنین چهار میلیون 797 هزار قطعه مرغ در چهار کشتارگاه استان کشتار شده است.

رضایی به تولید تخم مرغ استان در هشت ماهه گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت 9هزار و 867 تن تخم مرغ در استان تولید داشته ایم.

صادرات 4.5 میلیون قطعه مرغ زنده به استانهای همجوار

وی میزان صادرات مرغ زنده از استان به استانهای همجوار را چهار میلیون و 525 هزار قطعه اعلام کرد و ادامه داد: صادارت مرغ زنده از استان به استانهای همجوار نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی میزان صادرات گوشت مرغ به صورت گرم و منجمد از استان را سه هزار 751 تن عنوان کرد و گفت: میزان جوجه یکروزه دو میلون و 94 هزار قطعه بوده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی میزان تخم مرغ خوراکی صادر شده از استان را 981 تن به استان ها همجوار اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رضایی با بیان اینکه مرغ آماده کشتار در سالن‌های پرورش مرغ استان را با سن بالای 45 روز 504 هزار قطعه اعلام کرد و افزود: با احتساب 10 درصد تلفات 816 تن گوشت مرغ در استان آماده کشتار است.

وی در خصوص صادرات مرغ و جوجه از استان به خارج از کشور گفت: از ابتدای امسال یک میلیون و 362 هزار و 500 قطعه جوجه یکروزه از استان به خارج از کشور صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی میزان گوشت صادراتی مرغ از استان را 629 تن اعلام کرد و افزود: چهار هزار و 702 کیلوگرم خوارک طیور نیز از استان به کشورهای افغانستان و تاجیکستان صادر شده است.