Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب : 8598
 

فعالیت 7 واحد از 24 واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار در کرمانشاه
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌ها و شرکت‌های مرغ تخم‌گذار استان کرمانشاه گفت: واحد مرغ تخم‌گذار در کرمانشاه وجود داشته که در حال حاضر هفت واحد فعال است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
فعالیت 7 واحد از 24 واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار در کرمانشاه
مرتضی منتصری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: 24 واحد مرغ تخم‌گذار در کرمانشاه وجود داشته که در حال حاضر هفت واحد فعال است و سایر واحدها به‌صورت راکد باقی مانده است.

منتصری ادامه داد: این واحدها در تصمیم‌گیری برای بخش مرغ تخم‌گذار شرکت ندارند و اختیارات به بخش خصوصی واگذار نشده است.

وی خاطر نشان کرد: برای کمک به این بخش نیاز به تصمیم‌گیری هوشمندانه وجود دارد و دولت باید برنامه‌ریزی کلان داشته باشد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌ها و شرکت‌های مرغ تخم‌گذار استان کرمانشاه، مشکل عمده واحدهای تولیدی هزینه بالای تولید است که از میزان فروش بیشتر است.

منتصری با بیان اینکه بخش خصوصی طرح‌های خوبی دارد، تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که می‌تواند به تولیدکننده کمک کند و از طرفی مصرف‌کننده را راضی نگه دارد، ذخیره تخم مرغ برای مواقعی است که قیمت افزایش می‌یابد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌ها و شرکت‌های مرغ تخم‌گذار استان کرمانشاه دستورالعمل‌ها را منطبق با واقعیت ندانست و ابراز داشت: چند سازمان که با یکدیگر هماهنگی مناسب ندارند، برای واحدهای تولیدی تصمیم می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: نیاز استان کرمانشاه 54 تن تخم مرغ است که تنها 12 تن آن در استان تولید و بقیه از استان‌های دیگر تهیه می‌شود.

منتصری تاکید کرد: طبق اصل 44 باید تصمیم‌گیرنده تشکل‌ها باشند و مسئولان استان کرمانشاه توجه بیشتری به این بخش داشته باشند.