Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب : 9597
 

آثار منفی خرید مرغ زنده به مردم اطلاع رسانی شود
معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آثار و پیامدهای منفی خرید مرغ زنده به لحاظ بهداشتی و سلامتی برای مردم استان اطلاع رسانی و فرهنگ سازی لازم در این زمینه انجام شود.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
آثار منفی خرید مرغ زنده به مردم اطلاع رسانی شود
به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن نوروزی روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اداره های کل دامپزشکی و تعزیرات حکومتی این استان با فروشندگان مرغ زنده در استان برخورد جدی کنند.

وی بیان کرد: چاره اندیشی هر چه سریعتر متولیان امر برای ممانعت از فروش مرغ زنده در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.

نوروزی اظهار کرد: از آنجا که بخش عمده ای از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد جزو کارکنان دستگاه های اجرایی هستند و حقوق و عیدی آنان نیز در روزهای پایانی سال پرداخت می شود برای رفاه بیشتر و افزایش توان خرید آنان باید نمایشگاه های بهاره استان به جای 15 تا 25 اسفند امسال از 18 تا 28 این ماه برپا شود.

وی خواستار عرضه کالاهای باکیفیت و با قیمت مناسب در نمایشگاه های بهاره کهگیلویه و بویراحمد در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت شد.

نوروزی عنوان کرد: برای تعیین قیمت دقیق میوه شب عید به ویژه سیب و پرتقال در کهگیلویه و بویراحمد و مکان های توزیع آنها کارگروهی شامل سازمان های جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و صنعت، معدن و تجارت، اداره کل تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و معاونت اقتصادی استانداری این استان تشکیل شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: 400 تن پرتقال از استان های شمالی کشور و 300 تن سیب نیز از اصفهان برای تامین میوه شب عید مردم کهگیلویه و بویراحمد خریداری می شود.

جعفر گوهرگانی افزود: این میزان میوه شب عید از 10 تا 15 اسفند 93 خریداری و تا 25 اسفند نیز در سردخانه های کهگیلویه و بویراحمد ذخیره سازی خواهد شد.

وی بیان کرد: سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد متولی خرید سیب و پرتقال مورد نیاز مردم این استان در شب عید امسال است.

گوهرگانی اظهار کرد: هر کیلوگرم سیب و پرتقال شب عید با قیمت 31 هزار و 700 ریال به مردم کهگیلویه و بویراحمد عرضه شود و در صورت گرانتر شدن مابه التفاوت آن به صورت یارانه از سوی دولت به سازمان تعاون روستایی استان پرداخت خواهد شد.

وی عنوان کرد: سیب و پرتقال شب عید برای عرضه به مردم کهگیلویه و بویراحمد و نظارت هر چه بیشتر سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان بین اصناف استان توزیع می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: این سازمان آماده هرگونه همکاری در زمینه عرضه میوه شب عید به مردم استان است.

داریوش دیودیده افزود: به منظور تعدیل قیمت ها و سهولت دسترسی مردم کهگیلویه و بویراحمد به کالاهای مورد نیاز در استانه عید نوروز نمایشگاه های بهاره در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت و مراکز فروش فوق العاده نیز در سایر نقاط این استان برپا می شود.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه ها کالاهای اساسی مردم شامل پوشاک، کفش، تنقلات، خشکبار، مرغ و گوشت قرمز عرضه می شود.

دیودیده اظهار کرد: قیمت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه های بهاره کهگیلویه و بویراحمد بین 10 تا 15 درصد کمتر از نرخ بازار است.

وی عنوان کرد: بر نحوه عملکرد صنوف شرکت کننده در این نمایشگاه ها و قیمت و کیفیت کالاهای عرضه شده در آنها نظارت جدی شده و شکایات مردمی در این زمینه نیز پیگیری خواهد شد.