Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : 6662
 

شباک:
بیش از 200 هزار قطعه مرغ سبز در استان مرکزی تولید شد
اراک- خبرگزاری مهر: رئیس اداره طیور دامپزشکی استان مرکزی از آغاز تولید مرغ سبز در واحدهای تولیدی مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان مرکزی خبر داد و گفت: تا کنون 220 هزار قطعه مرغ سبز تولید شده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
بیش از 200 هزار قطعه مرغ سبز در استان مرکزی تولید شد
روزبه شباک در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تا کنون 220 هزار قطعه مرغ سبز تولید شده که از این مقدار 120 تن گوشت مرغ تولید و وارد چرخه عرضه شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 15 واحد مرغداری در شهرستان های اراک، ساوه، محلات، کمیجان، زرندیه، خنداب و خمین در زمینه تولید مرغ سبز فعالیت دارند. وی ادامه داد: تا کنون در 11 واحد از این واحدها کار بارگیری انجام شده و بقیه نیز در حال فعالیت هستند.

شباک با اشاره به اینکه عدم مصرف آنتی بیوتیک موجب پرورش مرغ سالم تر می شود، اظهار داشت: آنتی بیوتیک ها بخش زیادی از داروهای صنعت طیور را تشکیل می دهند که اثرات سو آن در سلامت مصرف کننده مشهود است.و ترغیب مرغداران جهت تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک سلامت و امنیت غذای جامعه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جهت تتشویق و ترغیب مرغداران واحدهای سبز، آزمایش های اولین دوره پرورش در این مراکز توسط آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان مرکزی و به صورت رایگان انجام می شود.

شباک گفت: انجام این طرح موجب کاهش هزینه های تولید در اولین دوره جوجه ریزی در این واحدها می شود.

وی با بیان اینکه در هر دوره پرورش چهار آزمایش صورت می گیرد، اظهار داشت: از آغاز جوجه ریزی تا زمان بهره برداری هر 10 روز یک آزمایش انجام می شود تا بهداشت و سلامت مرغ های تولیدی تایید شود.