Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۲
کد مطلب : 11874
 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
قیمت گوشت گوسفندی در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است
زنجان-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از بالا بودن قیمت گوشت گوسفندی در زنجان نسبت به میانگین کشوری خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
قیمت گوشت گوسفندی در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است
ناصر فغفوری در جلسه ستاد تنظیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی استان زنجان بابیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی در زنجان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، افزود: این در حالی است که قیمت گوشت گوساله در زنجان با میانگین کشوری هم‌خوانی دارد.

وی یکی از دلایل اصلی در بروز این مسئله را اعلام نشدن قیمت‌های جدید و نیز بالا رفتن قیمت دام زنده عنوان و تصریح کرد: متأسفانه ما امروز این تضاد قیمت‌ها را در زنجان مشاهده می‌کنیم، علاوه بر این هنوز واحدهای عرضه‌کننده گوشت در زنجان به‌دلخواه عمل می‌کنند.

فغفوری با یادآوری اینکه میانگین قیمت مصوب استان از ۹ استان دیگر پایین‌تر است، اما عرضه دلخواه گوشت توسط واحدهای فعال در زنجان باعث شده است تا این قیمت پایین دیده نشود، ادامه داد: اگر امروز اعلام می‌کنیم که باید درزمینه بازار واردات باید تنظیماتی را اعمال کنیم، این بدان معنی است که یا تولیدات ما کفاف مصرف استان را نمی‌دهد و یا اینکه گوشت به انحای مختلف از استان خارج می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان نیز در این جلسه از پیشرفت ۱۵ درصدی مجموعه در حال ساخت گلشهر و نیز ۴۰ درصدی یک مجموعه در حال ساخت در الهیه اشاره کرد و گفت: علاوه بر این، شهرداری آماده واگذاری مجموعه پارک بازار در خیام با ۲۵ غرفه را دارد.

غلامحسین احمدی در ادامه از فعالیت ۱۰ غرفه سرپوشیده و ۵۰۰ جایگاه عرضه کالا در زنجان خبر داد و اظهار کرد: این جایگاه‌ها و غرفه‌ها در طول هفته و طی روزهای دوشنبه و جمعه فعالیت می‌کنند. علاوه بر این برای ارائه خدمات به شهروندان ساکن در پونک و ثمین نیز مجموعه عرضه مستقیم کالا در نظر گرفته‌شده است.