Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۷
کد مطلب : 12602
 

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی قزوین:
۱۵واحد مرغ تخمگذار درگیر آنفلوانزا مرغی به چرخه تولید بازگشتند
قزوین- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۱۵ واحد مرغ تخمگذار در استان که درگیر آنفلوآنزا بودند به چرخه تولید بازگشتند.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۱۵واحد مرغ تخمگذار درگیر آنفلوانزا مرغی به چرخه تولید بازگشتند
علی شاپورزاده: متاسفانه در سال گذشته تعداد ۲۷ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت پنج میلیون و ۸۷۵ هزار قطعه درگیر بیماری آنفولانزا شدند که عملیات معدم سازی آنها انجام شد.

وی افزود: بروز بیماری آنفلوآنزا در این واحدهای تولیدی باعث خسارات فراوان اقتصادی به واحدهای درگیر، کاهش تولید و همچنین مشکلاتی در تامین تخم مرغ در استان و کشور شد.

شاپورزاده تصریح کرد: این معاونت با همکاری اداره کل دامپزشکی به منظور جلوگیری از درگیری واحدهای تولیدی استان اقدام به تشکیل تیم ممیزی از واحدهای مرغ تخمگذار کرده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا؛ تمام واحدهای متقاضی جوجه ریزی ملزم به رعایت بهسازی تاسیسات، ایجاد قرنطینه های لازم، سیستم ضد عفونی ورودی و اتاق گاز هستند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۱۵ واحد با ظرفیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه نسبت به انجام تعهدات خود اقدام و با پولت ریزی وارد چرخه تولید شدند.

به گفته وی ۸ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت۷۷۳ هزار قطعه با اتمام عملیات پیش بینی شده در حال دریافت مجوزهای لازم هستند.

شاپورزاده خاطر نشان کرد: همچنین ۶ واحد تولیدی نیز با ظرفیت یک میلیون ۶۰۰ هزار قطعه در حال اجرای عملیات بهسازی هستند که پس از اتمام به چرخه تولید باز خواهند گشت.

استان قزوین با دارا بودن ۷۰ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت هشت میلیون و ۸۲۶ هزار قطعه از قطب های مهم تولید تخم مرغ در کشور است که مقام هفتم کشور را بخود اختصاص داده است.