Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب : 10578
 

سازمان دامپزشکی در رفع موانع، تعامل ندارد
عضو هيات مديره انجمن صنفي واردكنندگان دارو و مواد بيولوژيك دام، اظهار كرد: برخي از كارها كه در سازمان دامپزشكي اجرا مي شود قانوني نيست و طبق گزارش هاي رسيده، سازمان دامپزشكي تقريبا كمترين همكاري را براي رفع موانع دارد.
مرجع : اگنا
 
سازمان دامپزشکی در رفع موانع، تعامل ندارد
عضو هیات مدیره انجمن صنفی واردکنندگان دارو و مواد بیولوژیک دام، اظهار کرد: برخی از کارها که در سازمان دامپزشکی اجرا می شود قانونی نیست و طبق گزارش های رسیده، سازمان دامپزشکی تقریبا کمترین همکاری را برای رفع موانع دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، مهدی معصومی در آیین گشایش دفتر انجمن صنفی واردکنندگان دارو و مواد بیولوژیک دامی که با حضور معاون دارو و درمان سازمان دامپزشکی برگزار شد، گفت: برخی دستورالعمل ها و قوانین دست و پاگیر برای بخش نگرانی هایی را ایجاد کرده است.
وی افزود: در نشست اخیر وزیر جهاد کشاورزی در اتاق بازرگانی ایران، این نگرانی ها ابراز شد و جناب مهندس حجتی دستور به حذف برخی دستورالعمل های داخلی دادند. در وضعیت نابسامان اقتصادی، بخش های دولتی باید در تعامل با بخش خصوصی موانع تولید و واردات را برطرف کنند و امیدواریم مسئولان سازمان دامپزشکی هم به این تعامل برسند.
معصومی ادامه داد: در حال حاضر اوضاع اقتصادی خوب نیست و ما امسال، سال بحرانی را خواهیم داشت. به ویژه در برخی موارد مانند مالیات و عوارض گمرکی که دولت تصمیم هایی گرفته وگرچه هنوز اجرایی نشده اما جای نگرانی های زیادی وجود دارد.
عضو هیات مدیره انجمن صنفی واردکنندگان دارو مواد بیولوژیک دام، خواستار کاهش هزینه های سربار از اعضا شد و افزود: پیشنهاد ما این است که اعضای انجمن همه یک مشاور بازرگانی، حقوقو غیره به صورت اشتراکی داشته باشند. هر کدام از شرکت های عضو انجمن، هزینه یک سال یک پرسنل معمولی را به انجمن بدهند تا ما بتوانیم با توان زیاد بهترین متخصصان و مشاوران را برای تسهیل در کارها انتخاب و معرفی کنیم.