Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : 11838
 

از ابتدای امسال محقق شد؛
صادرات محصولات دامی استان اردبیل به ۹ کشور دنیا
اردبیل – مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از صادرات محصولات دامی این استان به ۹ کشور جهان از ابتدای سال جاری خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
صادرات محصولات دامی استان اردبیل به ۹ کشور دنیا
صادق صالحی تصریح کرد: این صادرات شامل هشت نوع محصول دامی استان است و با هدف تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنی بر برون گرایی و صادرات محوری، صادرات انجام شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری ۶۴۸ تن آلایش غیر خوراکی در قالب ۲۸ محموله به کشورهای ارمنستان و ترکیه و هزار و ۸۴۸ تن پا و پنجه مرغ در قالب ۶۶ محموله به کشورهای ویتنام و هنگ کنگ صادر شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان ادامه داد: همچنین از ابتدای سال جاری چهار میلیون و ۵۶ هزار و ۲۸۰ قطعه جوجه یکروزه گوشتی در قالب ۱۶۵ محموله به کشورهای ارمنستان، افغانستان و ترکمنستان صادر شده است.

صالحی اضافه کرد: علاوه بر این مجوز صادرات ۱۱۸ هزار و ۵۲۸ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد در قالب پنج محموله به کشور عراق صادر شده و در همین مدت مجوز صادرات یک محموله شاه میگو به وزن یک تن تحت نظارت بهداشتی و کیفی این اداره کل به مقصد کشور ارمنستان صادر شده است.

وی افزود: در راستای تسهیل صادرات نظارت های بهداشتی دامپزشکی رو به افزایش بوده و تولید فرآورده های خام دامی مطابق با استانداردهای روز دنیا در دستور کار است.

صالحی به ضرورت ارتقا رقابت پذیری محصولات دامی تولیدی استان تاکید و اضافه کرد: ضروری است در این راستا تولید کنندگان نیز با محور صادرات نسبت به ارتقا استاندارد تولید اقدام کنند.