Share/Save/Bookmark
 
جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب : 10271
 

مرغ ایران به روسیه صادر می شود
قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت که بر اساس توافق صورت گرفته با وزیر صنعت روسیه ، مرغ مازاد تولیدی کشورمان به آن کشور صادر می شود.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
مرغ ایران به روسیه صادر می شود
مجتبی خسرو تاج شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : طبق این توافق دو شرکت ایرانی صادر کننده مجوز صادرات این مواد پروتینی به روسیه را دریافت کردند.
خسروتاج گفت : تولید کنندگان در استان ها بخصوص مازندران که 20 درصد تولید مرغ کشور را در اختیار دارد باید با رایزنی با دو شرکت صادر کننده ، تولید مازاد خود را به روسیه صادر کنند.
وی افزود : بازار روسیه بخصوص با محدودیت هایی که برای واردات کالاهای کشور ترکیه ایجاد شده ، فرصت مناسبی برای تولیدات ایرانی است و تولید کنندگان ایرانی باید از این فرصت بخوبی استفاده کنند.
خسروتاج گفت : پیش از این نیز با اعمال تحریم اتحادیه اروپا ، شرایط برای ورود بیشتر ایران به بازار روسیه فراهم شد، ولی ما نتواتستیم از این مزیت به درستی استفاده کنیم و در مقطع فعلی باید سریع تر وارد کار شویم.
** صادرات لبنیات ایران به روسیه
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت : همچنین توافقی با روسیه برای صادرات لبنیات تولیدی ایران انجام شده است و 10 شرکت لبنیاتی داخلی مجوز صادرات به روسیه را از آن کشور دریافت کردند.
وی افزود : این شرکت های لبنیاتی توانمندی لازم را برای صادرات لبنیات ایران به کشور روسیه دارند و این روند کاری به نفع این واحدهای صنعتی نیز خواهد بود.
** گشایش اعتبار دو میلیارد دلاری روسیه برای خرید کالاهای سرمایه ای
خسروتاج همچنین از گشایش خط اعتباری دو میلیارد دلاری روسیه برای شرکت های ایرانی در حوزه خرید کالا و تجهیزات سرمایه ای بخصوص حمل و نقل خبر داد و گفت : راه آهن جمهوری اسلامی از این گشایش اعتباری برای ایجاد راه آهن برقی گرمسار- اینچه برون استفاده کرد و بزودی طرحش را اجرایی می کند.
وی افزود : تجار مازندران نیز برای خرید کانتینر از کشورهایی چون فرانسه ، ایتالیا ، آلمان و یا هر کشور دیگری می توانند از این مزیت استفاده و نیاز استان را تامین کنند.
خسروتاج اظهار داشت : بانک مرکزی ضمانت لازم این اعتبار را در قالب فاینانس انجام می دهد.
** تهیه نقشه راه صادراتی بین ایران- روسیه
قائم مقام وزیر صنعت ایران از تهیه نقشه راه صادرات کالاهای ایران به روسیه طبق توافق دوجانبه خبرداد و گفت : بر اساس این توافق قرار شد تا جمهوری اسلامی کالاهای قابل صادرات به روسیه را ظرف سه ماه مشخص کند.
وی افزود : پس از این مهلت و تهیه فهرست کالاهای صادراتی به روسیه ، قراردادی میان روسیه و ایران امضا و صادرات آغاز می شود .
خسروتاج گفت : تجار مازندران نیز می توانند فهرست کالاهایی را قابلیت صادرات به روسیه را دارد و مورد تایید آن کشور است بر اساس این نقشه راه تهیه کنند .
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی به دعوت استاندار مازندران برای بررسی مشکل صادرات کالای کشاورزی این استان به خارج کشور به این خطه سفر کرد.