Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۲۳
کد مطلب : 6003
 

با ظرفیت پرورش 1.5 میلیون مرغ در هر دوره
111 واحد مرغداری در سیرجان فعال است
مدیر جهاد کشاورزی سیرجان گفت: 111 واحد مرغداری با ظرفیت پرورش یک میلیون و 500 هزار مرغ طی هر دوره در شهرستان سیرجان فعال هستند.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
111 واحد مرغداری در سیرجان فعال است
احمد مسعودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سیرجان اظهار داشت: 111 واحد مرغداری با ظرفیت پرورش یک میلیون و 500 هزار مرغ طی هر دوره در شهرستان سیرجان فعال است.

وی بیان کرد: ماهانه 650 هزار قطعه جوجه‌ریزی در این مرغداری‌ها انجام می‌شود و سالانه 3 میلیون قطعه مرغ در شهرستان سیرجان پرورش می‌یابد که حاصل آن تولید 6 هزار تن گوشت مرغ برای مصرف شهروندان سیرجانی و شهرستان‌های همجوار است.

مسعودی خاطر نشان کرد: به منظور افزایش اطلاعات تخصصی مرغ‌داران کارگاه آموزشی نحوه پرورش گوشت مرغی منطقه‌ای استان کرمان امروز در تالار جهاد کشاورزی سیرجان برگزار شد.

وی اذعان داشت: این دوره آموزشی یک روزه برای پرورش دهندگان مرغ گوشتی شهرستان‌های سیرجان‌، شهربابک و بافت‌ با هدف آشنایی بیشتر مرغداران با ویژگی‌های نژاد مرغ گوشتی و استفاده بهینه از امکانات موجود برای سلامت گوشت مرغ برگزار شده است.

وی افزود‌: زمان و نحوه واکسیناسیون سلامت مرغ گوشتی در دوره پرورش و چگونگی رعایت نکات بهداشتی از اهداف این دوره آموزشی برای مرغ‌داران است.