Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : 8506
 

صومعه‌سرا قطب تولید مرغ گوشتی در کشور است
مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: صومعه‌سرا با برخورداری از 149 مرغداری و ظرفیت تولید 3 میلیون و 450 هزار قطعه در هر دوره، قطب تولید مرغ گوشتی در کشور است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
صومعه‌سرا قطب تولید مرغ گوشتی در کشور است
به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، احمد پادیاب بعد از ظهر امروز در جریان افتتاح همزمان شش پروژه جهاد کشاورزی این شهرستان، اظهار کرد: این پروژه‌ها در راستای توسعه بخش کشاورزی صومعه‌سرا و به مناسبت هفته دولت در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی دارای دامنه‌ای فراگیر و همه جانبه است، تصریح کرد: نگاه به خدمات‌رسانی عرصه کشاورزی باید گسترده و مربوط به تمام حوزه‌های آن باشد.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا افزود: پوشش انهار، طرح تجهیز اراضی، سه واحد مرغداری گوشتی و مدرن‌سازی یک واحد کارخانه برنج‌کوبی از جمله پروژه‌های افتتاح شده در هفته دولت است.

وی با اشاره به تسهیلات و اعتبارات اختصاص یافته به تمام پروژه‌های جهاد کشاورزی در هفته دولت جاری، یادآور شد: بالغ بر یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار صرف تجهیز و افتتاح از پروژه‌های عمرانی مذکور شده است.

به گفته پادیاب، یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات نیز در راستای توسعه و بهره‌برداری به شش پروژه هفته دولت جهاد کشاورزی صومعه‌سرا اختصاص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا، میزان اشتغالزایی در سه واحد مرغداری مذکور را در حدود 15 نفر دانست.

وی به عملکرد مثبت کارگروه بخش کشاورزی صومعه‌سرا در سال‌های بین 91 تا 92 اشاره کرد و متذکر شد: در این مدت بالغ بر 80 میلیارد ریال به بخش کشاورزی صومعه‌سرا اختصاص یافته بود که با رایزنی‌های صورت گرفته ارتقا یافت.

پادیاب، مبلغ اعتبار تخصیصی سال گذشته به بخش کشاورزی صومعه‌سرا را 110 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: با این میزان اعتبار گام‌های بلندی در امر توسعه کشاورزی صومعه‌سرا برداشته شد.

وی از وجود 149 واحد مرغداری گوشتی در صومعه‌سرا خبر داد و افزود: این مرغداری‌ها دارای ظرفیت تولید بالغ بر 3 میلیون و 450 هزار قطعه در هر دوره هستند.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا، خاطرنشان کرد: صومعه‌سرا با برخورداری از تعداد مرغداری‌های مذکور، قطب تولید مرغ گوشتی در کشور است.

وی به پروژه‌ها و طرح‌های در حال انجام جهاد کشاورزی صومعه‌سرا تا پایان امسال اشاره کرد و یادآور شد: تا پایان امسال 12 واحد مرغداری گوشتی دیگر نیز در صومعه‌سرا راه‌اندازی می‌شود که پنج واحد در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.