Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب : 8605
 

هشدار برای افزایش قیمت مرغ / دولت نهاده ندهد مرغ گران می‌شود
دبیر انجمن صنفی مرغداران اصفهان گفت: به دلیل بالا بودن قیمت نهاده‌های دامی، قدرت خرید مرغداران برای تامین نیاز مرغداری، میزان جوجه‌ریزی و میل و رغبت آن‌ها برای ادامه فعالیت کاهش یافته و افزایش قیمت مرغ دور از انتظار نیست.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
هشدار برای افزایش قیمت مرغ / دولت نهاده ندهد مرغ گران می‌شود
بهرام پاکزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: به دلیل بالا بودن قیمت نهاده‌های دامی، قدرت خرید مرغداران برای تأمین نیاز مرغداری، میزان جوجه‌ریزی و میل و رغبت آن‌ها برای ادامه فعالیت کاهش یافته است.

وی با توجه به وعده‌های دولت مبنی بر دادن نهاده‌های دامی با ارز مرجع، اذعان کرد: دولت هنوز به وعده‌های داده شده به مرغداران عمل نکرده و اگر قیمت ذرت و سویا همچنان با ارز 2 هزار و 500 تومان به مرغدار عرضه شود،افزایش قیمت مرغ و کاهش تولید آن به دور از انتظار نیست.

دبیر انجمن صنفی مرغداران اصفهان با تأکید براینکه متأسفانه روند صعودی افزایش قیمت به ضرر تولیدکنندگان است، ابراز داشت: کاهش تقاضای مرغ در بازار که ناشی از افزایش قیمت آن در کشور است منجربه ماندن مرغ دردست مرغداران می شود که این مهم نیز تعطیلی و ورشکستگی بسیاری از واحد های تولیدی را به دنبال خواهد داشت.

پاکزاد با توجه به ترخیص نهاده‌‌ها از گمرک، بیان کرد: این میزان نهاده‌ جواب‌گوی نیاز بازار نیست و دولت جدید باید اقدامی موثر در این زمینه انجام دهد.

وی با تأکید بر اینکه کمبود و افزایش قیمت نهاده‌های دامی تأثیر مستقیمی بر تولید مرغ و تخم مرغ گذاشته است، ابراز داشت: این روند صعودی افزایش قیمت نهاده های دامی تأثیر مستقیم و منفی بر میزان عرضه و قیمت مرغ و تخم مرغ در بازارهای کشور گذاشته به طوری که امروز شاهد افزایش صعودی قیمت مرغ و تخم مرغ در بازارهای کشور هستیم.

این مسئول ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت و معدن و تجارت دولت یازدهم باید در اسرع وقت به بازار مرغ و تخم‌مرغ نیز توجه کنند تا وقایع تلخ و نوسانات شدید قیمت این فرآورده‌ پروتئینی که در سال‌های گذشته در دولت دهم رخ داده بود در سال جاری تکرار نشود.