Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب : 6292
 

سنندج/
احداث مجتمع بزرگ زنجیره ای طیور درکامیاران
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: مجتمع بزرگ زنجیره ای ایمان طیور استان کردستان در شهرستان کامیاران در حال احداث است. وی از سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی در بخش مرغداری در استان کردستان خبر داد و اضافه کرد: بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای مرغداری از جمله مهمترین سیاست هایی است، که سازمان جهادکشاورزی کردستان در حال انجام آن است. جعفری با اشاره به اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها در کشور و اختصاص اعتبارات پروژه بهینه سازی مصرف انرژی در 151 واحد از مرغداری های استان اعلام کرد: از این تعداد 84 واحد با استفاده از تسهیلات بانکی با چهار درصد سود به مبلغ 50 میلیارد ریال و 67 واحد نیز با استفاده از 30 درصد کمک بالاعوض به مبلغ 15 میلیارد ریال می باشد. وی بیان کرد: از این تعداد تاکنون 76 واحد پروژه که شامل اجرای سیستم اتوماتیک تهویه، تغییر سیستم گرمایش سالن ها، و نصب سیستم هوشمند کنترل و مدیریت واحد مرغداری به اتمام رسیده است و در همین راستا در 87 واحد نیز پروژه گازرسانی صورت گرفته است. معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان ادامه داد
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
احداث مجتمع بزرگ زنجیره ای طیور درکامیاران
به گزارش باشگاه خبر نگاران سنندج/ جعفری گفت: در این مجتمع بزرگ زنجیره ای که شامل واحدهای مرغ مادر، جوجه کشی، واحدهای مرغ گوشتی، کشتارگاه صنعتی و کارخانه تولید خوراک به صورت متمرکز در آن پیش بینی شده است.

وي گفت :این پروژه دارای 20 درصد پیشرفت فیزیکی بوده است و، افزود: امیدواریم با تامین تسهیلات و بهره برداری از این مجتمع بتوانیم شاهد رشد صادرات گوشت مرغ در استان کردستان باشیم.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان، بیان کرد: جوجه ریزی در استان طی سه ماهه نخست سال جاری، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد شش درصدی برخوردار بوده و در تیرماه نیز با دو میلیون و 500 هزار قطعه جوجه ریزی حدود 12 درصد، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
جعفری گفت: با اصلاح ساختار مصرف انرژی در واحدهای مرغداری استان 30 درصد کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت.