Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب : 5987
 

رئیس دامپزشکی فردوس خبر داد
افزایش بیماری‌های تنفسی طیور بومی فردوس
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فردوس از افزایش بیماری‌های تنفسی در جمعیت طیور بومی شهرستان فردوس خبر داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
افزایش بیماری‌های تنفسی طیور بومی فردوس
جواد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردوس اظهار داشت: طی یک ماه گذشته میزان بروز بیماری‌های تنفسی در جمعیت طیور بومی شهرستان فردوس افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت: افزایش دما، کم شدن رطوبت و ایجاد استرس دمایی و همچنین اقدام عده‌ای افراد سودجو در ارتباط با فروش غیرمجاز طیور زنده در حاشیه روستاها و بازارهای روزانه سبب افزایش بیماری‌های تنفسی در جمعیت طیور شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس عدم رعایت برنامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون توسط عده‌ای از پرورش‌دهندگان طیور بومی را از دیگر عوامل افزایش بیماری‌های تنفسی در طیور بومی شهرستان فردوس عنوان کرد.

اسماعیلی دست‌فروشی طیور زنده به صورت غیرمجاز در حاشیه روستاها و بازارهای روزانه را علاوه بر تهدید سلامت عمومی جامعه، خطری جدی برای صنعت پرورش طیور صنعتی شهرستان و استان دانست.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌گونه مجوزی از سوی سازمان دامپزشکی برای دست‌فروشی و خرده‌فروشی ماکیان و طیور زنده صادر نمی‌شود خواستار همکاری ارگان‌های مربوطه در برخورد جدی با فروشندگان غیرمجاز طیور شد.

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس از شهروندان خواست که به منظور حفظ سلامت خود و جامعه و همچنین پیشگیری از انواع بیماری‌ها از خرید هرگونه طیور بومی و رنگی از دست‌فروشان خودداری کنند.