داخلی     آرشيو گفتگو     مصاحبه ها
Share/Save/Bookmark
۲ نظر
 
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : 5452
 

سركار خانم صالحي مدير واحد تحقيق وتوسعه ( R&D ) شركت نام نيك
 
سركار خانم صالحي مدير واحد تحقيق وتوسعه ( R&D  ) شركت نام نيك
1- در ابتدا و برای آشنائی بیشتر لطفاً خلاصه ای از تاریخچه تاسیس شرکت نام نیک را جهت آشنائی بیشتر خوانندگان بیان فرمائید.
شرکت نام نیک با هدف تولید محصولاتی که بر پایه غلات استوارند در سال 1357 تاسیس گردید. در ابتدا محصولات تولیدی شامل انواع نان های حجیم بودند.شرکت نام نیک با هدف تغییر شیوه تولید انواع شیرینی و کوکی ، اقدام به تجهیز خط تولید شیرینی با دستگاههای Rijkaat که سازنده آن کشور هلند است ، نمود.
همگام با تولید شیرینی و کوکی ، تولید انواع کیک و کلوچه گام بعدی شرکت نام نیک در تولید محصولات بر پایه غلات بود. بر این اساس علاوه بر ماشین آلات ساخت ایران جهت ارتقاء کیفیت محصول کیک و افزایش بهره وری دستگاههای تولید ، خط تولید خود را با دستگاه خریداری شده از انگلستان تجهیز نمود.
در حال حاضر شرکت نام نیک یکی از بزرگترین تولید کنندگان کیک و کلوچه در کشور ایران است که کیفیت محصولات آن با بهترین برندهای جهان برابری می کند.
2- برند "کیک
شرکت نام نیک محصولات خود را با نام تجاری آشنا به بازار عرضه می کند که در حال حاضر شامل 28 نوع كيك از 30 الي 300 گرم و سه نوع كلوچه از 60 الي 120 گرم با طعم‌ها و فرمولاسيون متفاوت مي‌باشد.
آشنا" از جمله نام های معتبر در صنعت کیک و شیرینی کشور است. طیف تولیدات خود را که با این برند عرضه میفرمائید ، مشتمل بر چه محصولاتی است؟


شرکت نام نیک محصولات خود را با نام تجاری آشنا به بازار عرضه می کند که در حال حاضر شامل 28 نوع كيك از 30 الي 300 گرم و سه نوع كلوچه از 60 الي 120 گرم با طعم‌ها و فرمولاسيون متفاوت مي‌باشد.
شرکت نام نیک با اعتقاد بر این که کیفیت، آن چیزی است که مصرف کننده بر آن صحه می گذارد ، سعی بربرقراری ارتباط دو طرفه با مشتری دارد. در این راستا ، هسته ارزیابی بازار ، همواره به جمع آوری نظر مصرف کنندگان ، مغازه داران و پخش کنندگان محصول و ارزیابی نظرات جمع آوری شده مشغول می باشند.

3- ارتباط شرکت شما با مشتریان چگونه برقرار میگردد؟ اصولاً از چه ابزارهائی برای انتقال نقطه نظرات مصرف کنندگان بهره می برید؟
بخش CRM (مديريت ارتباط با مشتريان) با کلیه مصرف کنندگانی که اقدام به ارتباط با شرکت می کنند به صورت مستمر ، ارتباط دارد.علاوه بر آن در کلیه بسته های شرکت ، تلفن اختصاصی جهت ارتباط مشتریان با شرکت درج شده است ، در صورتی که مصرف کننده با شرکت تماس برقرار کند ، واحد CRM ، مصرف کننده مرتبط را پشتیبانی کرده و خواسته های مصرف کنندگان را به مدیریت عامل و دیگر واحدها انتقال می دهد.
4- تخم مرغ یکی از محصولات اولیه در تولید انواع کیک می باشد. شرکت شما بعنوان
یکی از مواد اولیه اصلی در تولید کیک و کلوچه تخم مرغ است که حدودا 30-25 درصد از فرمولاسیون کیک آشنا را تخم مرغ تشکیل می دهد.با توجه به پروتئین تخم مرغ که یکی از کامل ترین پروتئین های موجود است ، کیک می تواند نقش اساسی در تامین نیاز بدن به پروتئین ایفا کند.
یکی از مصرف کنندگان تخم مرغ مایع پاستوریزه چه ارجحیتی در مصرف این محصول نسبت به روش سنتی شکستن تخم مرغ مشاهده می نمائید؟

یکی از مواد اولیه اصلی در تولید کیک و کلوچه تخم مرغ است که حدودا 30-25 درصد از فرمولاسیون کیک آشنا را تخم مرغ تشکیل می دهد.با توجه به پروتئین تخم مرغ که یکی از کامل ترین پروتئین های موجود است ، کیک می تواند نقش اساسی در تامین نیاز بدن به پروتئین ایفا کند. در کنار آن باید به بهداشت تخم مرغ توجه شود که از طریق تخم مرغ بیماری و عوامل آلوده کننده ، انتقال پیدا نکند. بنابراین مصرف تخم مرغ پاستوریزه باعث می شود که با اطمینان از سلامت آن ، بتوانیم بخشی از نیاز مصرف کننده به پروتئین را تامین کنیم. روش های سنتی علاوه بر احتمال انتقال آلودگی ، بسیار وقت گیر و هزینه بر بوده و امکان استفاده صد در صد از تخم مرغ وجود نداشته و همواره قسمتی از تخم مرغ در تولید انبوه توسط کارگران به هدر می رود. دفع بهداشتی پوسته های باقیمانده از تخم مرغ همواره به صورت معضل رو در روی کارخانجات بوده و جهت انتقال آن به مراکز تهیه خوراک دام و طیور ، با مشکلات عدیده ای روبرو بودیم. کارتن های حاوی تخم مرغ ، همواره حامل مگس یا تخم و لارو حشرات ، از مرغداری به کارخانجات کیک و کلوچه بودند که با استفاده از تخم مرغ پاستوریزه ، رابطه مستقیم مرغداری ، با کارخانجات کیک و کلوچه قطع و تخم مرغ پاستوریزه در پوشش های پلی اتیلنی توزین شده ، به کارخانه ارسال می شوند.

5- آیا از محصولات تلاونگ شناخت دارید؟ آیا مصرف تخم مرغ مایع پاستوریزه
یکی از مراکز تهیه تخم مرغ مایع پاستوریزه ،شرکت تلاونگ است که شرکت نام نیک نیز بخشی از تخم مرغ مصرفی خود را از آن شرکت تامین می کند.
را به دیگران توصیه می نمائید؟ چرا؟

یکی از مراکز تهیه تخم مرغ مایع پاستوریزه ،شرکت تلاونگ است که شرکت نام نیک نیز بخشی از تخم مرغ مصرفی خود را از آن شرکت تامین می کند. در سال 88 کارشناسان شرکت نام نیک از نحوه تولید و پاستوریزاسیون شرکت تلاونگ بازدید به عمل آوردند.
ما ضمن تائید و صحه گذاری بر نحوه انتخاب منبع تامین تخم مرغ شرکت تلاونگ، نحوه شکستن و پاستوریزاسیون ، در شرکت تلاونگ این نکته را تائید می کنیم که نحوه نگهداری و حمل و نقل ، یکی از پارامترهای مهم در تصمیم گیری شرکت نام نیک جهت انتخاب نوع تخم مرغ مصرفی است. در ضمن تخم مرغ های دریافتی از آن شرکت ،جهت نگهداری درانبار شرکت نام نیک در بدو ورود ، نمونه برداری شده و به آزمایشگاه نام نیک جهت آزمون های میکروبی و شیمیایی ارسال می شوند.
در حال حاضر تخم مرغ تلاونگ یکی از بهترین تخم مرغ های مصرفی شرکت نام نیک از جهت انطباق با فاکتورهای شیمیایی تخم مرغ است.
6- در پایان از اینکه وقت خود را برای انجام این مصاحبه اختصاص داده اید تشکر میکنم و اگر مطلب خاصی برای طرح از این تریبیون مد نظر دارید لطفاً ارائه فرمائید.
در پایان یادآوری می کنیم که ارتباط و پشتیبانی شرکت تلاونگ جهت رفع مشکلات یکی از نقاط قوت آن شرکت و یکی از پارامترهای شرکت نام نیک جهت مصرف تخم مرغ آن شرکت می باشد.

 

۱۳۹۰-۱۰-۱۰ ۱۶:۳۹:۰۶
با عرض سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی کارشناسی پروش طیور در همدان هستم میخواستم ببینم اگه بخواییم روی طرحی در مورد همین طیور کار تحقیقاتی انجام بدیم شمابا ما همکاری میکنیدیعنی لطف میکنید همکاری کنید( از هر لحاظ که بتونید) ممنون میشم جواب بدین
محمد حسن پور
۱۳۹۰-۰۸-۰۹ ۲۰:۱۸:۵۵
برای اولین بار م بود اما عالی بود