Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : 8926
 

اولین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور ، آبزیان و صنایع وابسته (viv) با مشارکت شرکت سان صفا
 
اولین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور ، آبزیان و صنایع وابسته (viv) با مشارکت شرکت سان صفا
جناب آقای رهبرصفا به عنوان اولین سوال لطفا ضمن معرفی نمایشگاه viv از اهداف و رویکردهای آن توضیحاتی ارائه فرمایید.
ViV یک برند تجاری جهانی می باشد که کنفرانسها و رویدادهای زنجیره تامین خوراک دام را به نمایش میگذارد ، که شامل بخش های طیور ، خوک ، گاو، گوساله و آبزیان است . این نمایشگاه اول بار است که در ایران بعد از انقلاب اسلامی در کشورمان برگزار می گردد و در نوع خود در منطقه خاورمیانه بی نظیر می باشد. طبعا هدف ما از برگزاری این نمایشگاه اولاً معرفی توانمندی های کشورمان به شرکتهای خارجی تا از قبل آن مشارکتهای زیر بنائی در بخش دام و طیور در بخش خصوصی شکل بگیرد. برای این منظور ملاحظه می گردد که هم شرکت کنندگان ایرانی و خارجی به این مهم اقبال نشان داده اند و ثانیاً فرصت های کم نظیری برای توسعه صادرات در بخش دام و طیور فراهم گردیده است .

-آيا تاكنون دستگاه هاي ذيربط همكاري لازم را داشته اند؟ استقبال شركت هاي ايراني و غير ايراني از اين اقدام شركت شما چگونه بوده است ؟
از آغاز اطلاع رسانی این رخداد مهم تاکنون 135 شرکت داخلی ثبت نام و 90 شرکت اعلام آمادگی کرده اند و همچنین تعداد شرکت های خارجی ثبت نام کننده 25 شرکت توسط VIV و حدود 35 شرکت خارجی دیگر اعلام آمادگی کرده و علاوه بر آن اعضاء سازمان توسعه تجارت کشورهای اسلامی و کشورهای همسایه در برنامه جذب مشارکت به نمایشگاه قرار گرفته اند.
با توجه به همکاری سازمان های بین المللی مانند WPSA، مرکز توسعه و تجارت کشورهای اسلامی (ICDT – OIC) اکثریت سفارتخانه های کشورهای خارجی مستقر در تهران اعلام آمادگی برای دعوت به مشارکت صاحبان صنایع دامپروی و مرغداری از کشورهای متبوع نموده اند، اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان دامپزشکی کشور و همتاهای بین المللی این سازمان ها رویکرد مثبت داشته و از این رویداد استقبال کرده اند و مشارکت همگانی بخش های مختلف صنعت دام و طیور این رخداد را تحول آفرین خواهد کرد. تاکید مسئولین سازمان های ذیربط برای اهمیت تجاری-صنعتی این رویداد متضمن موفقیت هر چه بیشتر آن خواهد شد.

- شرکت کنندگان در این نمایشگاه از چه امکاناتی برخوردارند؟
این نمایشگاه در جزیره کیش در 21000 متربع فضای سرپوشیده و14000 مترمربع فضای باز با امکانات استاندارد بین المللی و خدمات از جمله: خدمات گمرکی و ترخیص، تامین لوازم نمایشگاهی، سفارش ساخت غرفه، خدمات سروینگ غذا و نوشیدنی، اشیاء گمشده، مراکز پزشکی، رسانه و مطبوعات، خدمات توریسم، حمل و نقل، خدمات اینترنت و سایر خدمات و پیمانکاران خدمات نمایشگاهی شامل: الف) حمل و نقل، ب) دکوراسیون و غرفه آرایی، ج) لوازم اضافی نمایشگاهی، د) خدمات مسافرتی و اسکان که در دستورالعمل های موجود در وب سایت نمایشگاه معرفی شده است ، برگزار می گردد.


- چه مقاماتی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه حضور دارند ؟
افتتاح این رویداد ملّی با حضور وزیر محترم وزارت جهاد کشاورزی جناب آقای مهندس حجتی، معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی جناب آقای دکتر رکنی، آقای دکتر منادی عضو هیات رییسه مجلس، ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی جناب آقای مهندس رجایی و دیگر مقامات کشوری برگزار می گردد.

- آیا در جهت ارتقا دانش و فناوری در حوزه دام و طیور برنامه هایی در نظر دارید؟
بله ، برگزاری سمینارهای علمی همزمان با نمایشگاه یکی دیگر از مزیت های این رویداد است که در روزهای دوم و سوم نمایشگاه در خصوص اصول بهداشتی و پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دام و طیور در سطح مزارع مرغداری ها و دامداری ها و همچنین اصول پرورش علمی دام وطیور و بهره برداری صحیح از تجهیزات و واکسن ها و داروها توسط اساتید برجسته دانشگاه های کشور اجرا خواهد شد . در روز سوم همایش علمی دیگری توسط ( ویو ) و یک موسسه علمی امریکائی که توسط دفتر کشور تایلند در خصوص موضوعات مشابه مذکور در زمینه آبزیان و پرورش ماهیان اجرا خواهد شد .از مزیت های دیگر این سمینار صدور گواهینامه های پایان دوره با امتیاز باز آموزی معتبر برای دامپزشکان و دامپروران شاغل در بخش خصوصی میباشد که توسط مراجع ذیربط صادر خواهد شد. به غیر از سمینارهای یاد شده همایش های دیگری توسط شرکتها و موسسه هائی که در نمایشگاه حضور دارند در محل های دیگر و هتل ها بر پا خواهد شد.

- شرکت کنندگان در این سمینارها با چه سرفصل هایی آشنا خواهند شد ؟
سرفصل های دوره های داخلی عبارتند از :
-اصول آنتی بیوتیک تراپی در دام های کوچک (گوساله ها)-آقای دکتر نوری
2-کاربردمکملهای گیاهی درغذای دام وطیورومزایای استفاده ازآن در تولید فرآورده های ارگانیک (بیوهربال)-آقای دکتر کیایی
3-مقررات بهداشتی در زنجیره های یکپارچه تولید در مزارع طیور-آقای دکتر چرخکار
4-آشنایی با اصول هومیوپاتی در دامپزشکی-آقای دکتر جعفری
و سرفصل های دوره های خارجی : 1-اصول پرورش آبزیان-توسط اساتید خارجی viv
2-سمینار داخلی viv می باشد .

با سپاس فراوان از جناب آقای رهبرصفا که وقت با ارزششان را در اختیار ما قرار دادند .