داخلی     آرشيو گفتگو     مصاحبه ها
Share/Save/Bookmark
۱ نظر
 
يکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب : 5718
 

مصاحبه با آقای عباس صراف یزدی - مدیر عامل محترم شرکت بیسکویت گرجی
 
مصاحبه با آقای عباس صراف یزدی  - مدیر عامل محترم شرکت بیسکویت گرجی

1- گرجی نامی آشنا برای خانواده ایرانی است . لطفاً قدری برایمان از سابقه ایجاد کارخانه و برند گرجی توضیح بفرمایید.
- سال تأسیس شرکت گرجی به دهه 40 خورشیدی یعنی سال 1340 بازمی گردد. این شرکت در حقیقت یک شرکت خانوادگی بوده و بنیان گذاران آن مرحومان آقایان علی گرجی ، حسین گرجی و فرخ گرجی بوده اند که متاسفانه امروز در بین ما نیستند . این شرکت قبل از پیروزی انقلاب عضو بورس اوراق بهادار بوده ، و همواره بهترین نقدشوندگی در بورس را دار بوده است. در حال حاضر شرکت سهامی عام است و 2700 سهامدار دارد . 

2- عمده تولیدات شرکت شامل چه محصولاتی است ؟
- بیسکویت ، ویفر ، کوکی ، بیسکویت های روکش شکلات و شکلات صبحانه 

3- لطفاً در خصوص کنترل کیفیت تولیدات شرکت و نحوه نظارت بر این مقوله مهم توضیحاتی بفرمایید .
- شرکت گرجی با توجه به قدمت چندین ساله به لحاظ کیفی در جدول A صنایع غذایی قرار دارد ، یکی از دلایل عمده این محبوبیت نظارت بر کیفیت مداوم است ، همواره کیفیت و احترام به مشتری سرلوحه تمامی امور این شرکت بوده و هست . 

4- نگاه جنابعالی به مشتری چگونه است ؟ چه جایگاهی برای مشتریان خود قائل هستید ؟ چگونه با آنان در تماس و ارتباط هستید ؟
- از ابتدای تاسیس شرکت گرجی تا امروز دو مورد همواره در سر لوحه امور تولید در این شرکت بوده است. اول: کیفیت و دوم: مشتری مداری . دقیقاً به دلیل همین پشتوانه بوده که محصولات تولیدی ما همواره جزو پرطرفدارترین و خوشنام ترین تولید کنندگان بیسکویت در ایران بوده و هستیم . سیستم کنترل کیفیت نیز به تبع مقررات و دستورالعمل های وزارت بهداشت اعمال شده و کماکان نیز اعمال می گردد. 

5 – آیا در برنامه های شرکت موضوع صادرات گنجانده شده است ؟ عمده ترین محدودیت در انجام صادرات را ناشی از چه عاملی می دانید ؟
- بله ما از قدیم الایام در امر صادرات تولیداتمان فعال بوده و هستیم. اجازه بدهید در این خصوص بعداً بصورت جداگانه صحبت شود. اما میتوانم به چند مورد از محدودیت های امر صادرات در اینجا اشاره کنم. یکی از معضلات موضوع رقابت های ناسالم خصوصاً در امر قیمت گذاری است که موجب بروز مشکلاتی برای تمام تولید کنندگان کیک و کلوچه می گردد. موضوع مهم دیگر رشد نابهنجار تورم است که به دلیل تاثیر نامطلوب بر قیمت تمام شده محصولات، تاثیر منفی بر بازار صادراتی نیز خواهد داشت.
در بخش صادرات باید دولت حمایتهای بیشتری بعمل آورد. در اینمورد می توان مفصل صحبت کرد ولی تغییرات و ناپایداری اوضاع اقتصادی بیشترین تاثیر نامطلوب را بر تولید کنندگان و صادرکنندگان می گذارد. 

6- یکی از مواد اولیه مصرفی در تولید محصولات آردی ، تخم مرغ است . آیا در تولیدات خود از تخم مرغ به روش سنتی یا از تخم مرغ مایع پاستوریزه استفاده می نمایید ؟
- تخم مرغ پاستوریزه

7- مزیت مصرف تخم مرغ مایع پاستوریزه در مقایسه با روش سنتی را چه می دانید .
- در روش سنتی مراحل کار زیاد می شود و ریسک کار بالا می رود ، استفاده تخم مرغ به روش سنتی زمان بر است و همچنین احتمال آلودگی بیشتر وجود دارد
همچنین به دلیل اینکه تخم مرغ پاستوریزه در بسته های معین با وزن مشخص ارائه می گردد، هنگام استفاده از این محصول کار تولید با دقت و سهولت بیشتری انجام می شود . درضمن از همکاری بسیار خوب شرکت تلاونگ (که الحق پیشگام تولید تخم مرغ پاستوریزه در کشور است) در تامین محصولات با کیفیت و سالم تشکر می نمایم و امیدوارم این همکاری کماکان تداوم داشته باشد.
 

میر قاسمی
۱۳۹۳-۰۸-۱۹ ۰۹:۱۳:۱۶
واقعا گند زده بودن به کارحانه و تولید یک مشت دزد کار میکردند خودش هم رییس دزد ها بود