داخلی     آرشيو گفتگو     مصاحبه ها
Share/Save/Bookmark
۱ نظر
 
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب : 2116
 

مصاحبه با آقای صنیع خانی ریاست تعاونی کشاورزی مرغداران مرکز
اگر صنعت تشکل قوی و کارآمد و قابل اعتماد داشت رکود و نوسانات شدید و مشکلات باعث دلسردی و نا امیدی تولیدکنندگان نمی گردید.
 
مصاحبه با آقای صنیع خانی ریاست تعاونی کشاورزی مرغداران مرکز
در مصاحبه با جناب آقای صنیع خانی ریاست محترم شرکت تعاونی کشاورزی مرغداران مرکز از وی خواستار معرفی تشکل و نیز دیدگاههای کلان ایشان در خصوص نقاط قوت و ضعف صنعت مرغداری کشور گردیدیم که ذیلا به استحضار خوانندگان محترم می رسد:

شرکت تعاونی مرغداران در تاریخ 26/01/1354 توسط 8 نفر با هدف کمک به یکدیگر و با توجه به مشکلات آن زمان جهت تهیه خوراک طیور و با شعار تعاونو علی البر و تقوی با سرمایه ای معادل 2 میلیون ریال تاسیس گردید و برنامه اصلی آنها ایجاد کارخانه خوراک دام پیگیری و در تاریخ آبان ماه 1358 کارخانه مورد نظر به بهره برداری رسید. نیت خیری که در تاسیس تعاونی مد نظر موسسین بود سرمایه اصلی این تعاونی می باشد. در حال حاضر تعاونی مرغداران مرکز با 81 عضو دارای کارخانه خوراک دام و طیور با ظرفیت اسمی و عملی تهیه روزانه 300 تن خوارک و 10 تن مکمل غذایی طیور و همچنین پایانه توزیع تخم مرغ و مجله صنعت مرغداری جهت امور فرهنگی و تخصصی صنعت بوده و سرمایه وصول شده فعلی تعاونی مبلغ 39300000000 ریال می باشد. تعاونی مرغداران مر کز در حال حاضر توسط واحدهای فعال تحت پوشش خود 8% تولید تخم مرغ کشور را در اختیار دارد . در خصوص مشکلات تولیدکنندگان این صنعت به نظر بنده مشکل اصلی عدم اتحاد تولید کنندگان حول محور یک تشکل می باشد. اگر صنعت تشکل قوی و کارآمد و قابل اعتماد داشت رکود و نوسانات شدید و مشکلات باعث دلسردی و نا امیدی تولیدکنندگان نمی گردید. تشکل قوی و منسجم می تواند با همکاری اعضای خود تولید و بازار را تنظیم نماید تا از نوسانات شدید جلوگیری نموده تا حمایت از تولید کننده و مصرف کننده به صورت واقعی صورت پذیرد.
 

احد عبادی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۷:۰۱:۲۷
با سلام و تشکر از زحمات بسیار موثر و ارزشمند برادر ارجمند جناب آقای صنیع خانی ریاست محترم تعاونی کشاورزی مرغداران مرکز

به نظر اینجانب تعاونی تحت ریاست شما در بعضی از زمینه ها توانسته موفقیت های بسیار خوب و قابل ملاحظه بدست آورد

ولیکن بدلیل توجه صدرصد به ایجاد درآمد برای اعضاء از کارهای بس مهم و حیاتی باز مانده است

و صحبت های بسیار ارزنده برادر ارجمند در واقع اشاره به همان کارهای بس مهم زمین مانده است

اهم کارهائی که به آنها توجه کمتری شده عبارتند از

1 - برنامه های آموزشی در جهت ایجاد تشکل قوی و کارآمد وقابل اعتماد برای اعضاء آنهم بصورت جدی و امتیاز دهی به کسانیکه در کلاسهای آموزشی شرکت می کنند.

2 - تشکیل کمیته ای از کارشناسان حقوقی جهت بررسی قوانین موجود در حمایت از تولید کننده و احقاق حق در مراجع قانونی در مواردیکه مسئولین بی توجه مشکلاتی برای مرغداران ایجاد می نمایند

3 - پی گیری اجرای درست قانون بیمه

4 - وخیلی موارد دیگر که باید برای انجام همه آنها برنامه ریزی شود

ولسلام