Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب : 10495
 

صادرات 63 میلیون دلار کالاهای دامی با مُهر بهداشتی دامپزشکی خراسان رضوی
اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از صادرات انواع دام و فرآورده های خام دامی با نظارت و مجوز بهداشتی دامپزشکی استان به 31 کشور جهان خبر داد
مرجع : ایانا
 
صادرات 63 میلیون دلار کالاهای دامی با مُهر بهداشتی دامپزشکی خراسان رضوی
رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: میزان صادرات انواع دام و طیور و کالاهای مرتبط طی مدت 11 ماهه ابتدای امسال بیش از 53 هزار تن بوده که برای این میزان ارزش دلاری معادل با 63 میلیون دلار در قرنطینه های دامپزشکی استان به ثبت رسیده است.

مسعود ابراهیمی مقصد صادرات استان را کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آسیای میانه و حوزه خلیج فارس ذکر کرد و افزود: طی این مدت 31 کشور مقصد صادرات استان بوده و تخم مرغ خوراکی با 35 هزارتن صادرات و ارزش دلاری 19 میلیون دلار در صدر کالاهای صادراتی این گروه قرار گرفته است که مقصد عمده این فرآورده کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان بوده است.

وی اظهار داشت: صادرات خوراک آماده دام و طیور نیز با وزن 2049 تن و ارزش دلاری یک میلیون و 25دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 55 درصد رشد داشته است و مقصد عمده کالاهای این گروه کشورهای افغانستان-تاجیکستان-ترکمنستان بوده است و رشد صادرات در این بخش نشان از پویایی کارخانجات و تولیدکنندگان این حوزه دارد که سبب علاقه مندی کشورهای مقصد به این گروه از کالاهای تولیدی کشورمان شده است.

ابراهیمی در زمینه واردات نیز اظهار داشت: واردات ایران از 4 کشور تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان صورت می گیرد.

وی عمده اقلام وارداتی استان در زمینه دام و طیور راجودامی، کنجاله پنبه دانه، گندم دامی، پیله ابریشم و ... دانست که همگی قبل از ورود به کشور بایستی مجوزهای بهداشتی دامپزشکی را اخذ نمایند.