Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب : 94
 

قیمت را متعادل کنید، در غیر اینصورت قیمت واقعی را اعلام می کنیم
مرجع : پایگاه خبری و اطلاع رسانی صنعت مرغداری و دامپروری
 
قیمت را متعادل کنید، در غیر اینصورت قیمت واقعی را اعلام می کنیم
دماوندی نژاد - سرپرست دفتر امور طیور معاونت دامی وزارت جهادکشاورزی - جزو معدود مدیران دولتی است که بارها در جلسات و نشست های مختلف شاهد آن بودم همواره از صنعت مرغداری ایران به صورت دلسوزانه دفاع کرده و مکررا از تولید کنندگان چه در بخش تولیدکنندگان جوجه یکروزه و چه در بخش تولید گوشت مرغ حمایت نموده است و از این بحث که شاید از این دفاع ها منفعت شخصی داشته باشد، هراسی نداشته است.
در این گردانه نوسان قیمت جوجه یکروزه نیز بر این باور بودم که تمام همت خود را داشته است تا در عین جلوگیری از متضرر شدن تولیدکنندگان جوجه یکروزه و نگاه به گذشته پر از ضرر و زیان آنها، از حق مرغداران برای فروش منطقی گوشت مرغ خود دفاع کند. از این رو جلسات متعددی را چه به صورت تلفنی و یا حضوری برای کاهش قیمت جوجه یکروزه برگزار نموده است. اما ظاهرا این داستان به این سادگی حل شدنی نبود. بنابراین وی این بار با ارسال نامه ای به دفتر انجمن جوجه یکروزه، اعلام کرده است یا قیمت را کاهش دهید یا قیمت تمام شده را اعلام خواهد کرد. متن نامه به شرح زیر می باشد:
احتراماً، قیمت جوجه یکروزه گوشتی با همه تلاش های صورت گرفته برای کنترل قیمت، متاسفانه مجدداً روند صعودی را نشان می
تمام همت خود را برای احقاق حقوق واقعی تولیدکنندگان گوشت مرغ که در مقطعی از زمان مجبور به خرید جوجه به قیمت 1000 تومان شده اند،‌بنماید
دهد. انجمن جوجه یکروزه در جلسه مورخ 12 / 11 / 88 متعهد شده بود که با هماهنگی واحدهای تولیدی جوجه یکروزه عرضه مستقیم به متقاضیان را اجرایی نماید.
لیکن بر اساس بررسی های به عمل آمده تا کنون هیچگونه اقدام عملی صورت نگرفته است. از آنجاییکه ادامه روند موجود موجب اجحاف در حق تولیدکنندگان پایین دستی و نهایتا مصرف کنندگان خواهد بود. لذا با توجه به شرایط موجود لازم است حداکثر تا مورخه 1 / 12 / 88 اقدامات لازم جهت متعادل نمودن قیمت جوجه یکروزه به عمل آید در غیر این صورت این دفتر الزاما می بایست قیمت تمام شده جوجه یکروزه را با احتساب سود متعارف به مراجع ذیربط اعلام نماید.
امیدواریم در صورت هر گونه تغییری در روند قیمت جوجه یکروزه، آقای مهندس دماوندی نژاد تمام همت خود را برای احقاق حقوق واقعی تولیدکنندگان گوشت مرغ که در مقطعی از زمان مجبور به خرید جوجه به قیمت 1000 تومان شده اند،‌بنماید و شرایطی را ایجاد نمایند تا مرغدارانی که با مشکلات متعددی برای تولید روبرو بوده اند و 50 روز پر از استرس را برای پروش جوجه ها و تولید گوشت مرغ سپری کرده اند،‌از گردانه تولید حذف نشوند و ما مجبور به برگزاری جلسات متعدد همراه با شنیدن جواب های منفی برای واردات گوشت مرغ برزیلی نشویم.
با توجه به اتمام تاریخ مهلت معاونت امور دام به انجمن جوجه یکروزه در روز شنبه 1 / 12 / 88 باید دید آیا ارسال صرفا یک نامه از سوی انجمن جوجه یکروزه به دفاتر تولیدکنندگان جوجه،‌می تواند قیمتی را که چندین ماه است در اوج خود قرار گرفته است، کاهش دهد؟