Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب : 9990
 

قیمت کنونی مرغ به سود تولید کننده نیست
مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی مرغداران گوشتی قم، گفت: قیمت کنونی مرغ در بازار کاملا به نفع مصرف کننده است و سودی برای تولید کننده به همراه ندارد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
قیمت کنونی مرغ به سود تولید کننده نیست
محسن روشن در گفتگو با خبرنگار مهر، به بازار مرغ در قم اشاره کرد و با بیان اینکه قیمت کنونی مرغ در بازار گران نیست، گفت: این قیمت کاملا به سود مصرف کننده است و می‌توان گفت مصرف کنندگان به راحتی پروتئین ارزان و رایگان خریداری می‌کنند.

وی در ادامه قیمت کنونی این کالا در بازار را برای تولیدکننده بدون سود دانست و گفت: در حال حاضر قیمت مرغ بین ۶ تا ۶ هزار و ۲۰۰ تومان است که این قیمت هیچ سودی برای تولید کننده ندارد.

مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی مرغداران گوشتی قم ادامه داد: قیمت کنونی مرغ در بازار با قیمتی که این کالا در ده سال پیش عرضه می‌شد برابری می‌کند.

وی تأکید کرد: سود برای تولید کننده در حالی رقم می‌خورد که قیمت کنونی در بازار برای هر کیلو مرغ به ۷ هزار و ۵۰۰ تومان برسد.

روشن به اشباع بازار از مرغ اشاره کرد و گفت: گرچه صادرات به برخی از کشورها مانند آذربایجان، عراق، افغانستان، روسیه انجام می‌‌شود اما رقم صادرات در مقابل میزان تولیدی که در بازار وجود دارد ناچیز است.

وی با بیان اینکه ادامه این روند برای تولیدکنندگان خوشایند نیست، گفت: اگر روند قیمت‌ها و بازار به شکل کنونی باشد احتمال اینکه تولید کنندگان تولید را کاهش دهند زیاد است.