Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب : 9836
 

ذخیره بیش از ۱۰ هزار تن مرغ و گوشت قرمز در اصفهان برای ماه رمضان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: به منظور تامین مایحتاج خانواده ها در ایام ماه مبارک رمضان نزدیک به ۱۰ هزار تن مرغ و ۵۰۰ تن گوشت قرمز ذخیره‌سازی کردیم.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
ذخیره بیش از ۱۰ هزار تن مرغ و گوشت قرمز در اصفهان برای ماه رمضان
قدرت الله قاسمی اظهار داشت: هرساله با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان به صورت ویژه مواد غذایی مردم را ذخیره می کنیم تا کمبودی در سبد کالای خانواده ها شاهد نباشیم.

وی ادامه داد: به منظور تامین مایحتاج خانواده ها در ایام ماه مبارک رمضان نزدیک به ۱۰ هزار تن مرغ و ۵۰۰ تن گوشت قرمز برای این ایام ذخیره‌سازی کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان همچنین خاطر نشان کرد: روزانه سه هزار و ۵۰۰ تن شیر خام در استان تولید می‌شود که دو هزار و ۵۰۰ تن آن توسط صنایع لبنی خریداری می‌شود و مابقی آن به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

وی اظهار کرد: باید صنایع لبنی داخل استان بیشتر توسعه یابد تا از مازاد تولید شیر استان به این کارخانجات جذب شود که البته در این راستا دو کارخانه لبنی در شهرضا و علویجه به زودی بهره‌برداری خواهد رسید.

قاسمی تصریح کرد: با توجه به مشکلات رخ داده در خصوص خرید شیر خام از دامداران، اتحادیه این صنف در استان اصفهان در صد است دو خط تولید خوراک مورد نیاز دام‌های خود را راه اندازی کند.

وی با اشاره به وجود حدود ۴۵۰ هکتار اراضی باغی و زراعی در استان اصفهان، افزود: کم آبی و خشکسالی سال‌های اخیر حدود ۱۰۰ هزار هکتار از این زمین‌ها را از دور تولید محصول خارج کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم سطح زیر کشت فعلی کاهش نیابد، تصریح کرد: در صدد هستیم راندمان تولید در سطح کشت فعلی را بالا ببریم که البته این کار نیز نیازمند تجهیز سامانه‌های نوین آبیاری است.

وی اعلام کرد: البته افزایش تولید محصولات دامی استان همانند شیر و گوشت سفید تا حدودی جبران خسارات بخش وارد شده به بخش زراعت را کرده است.

قاسمی با بیان اینکه ۱۲ درصد شیر خام کشور در استان اصفهان تولید می شود، گفت: رتبه اول تولید این محصول در کشور به این استان تعلق دارد، چرا که تولید شیر خام کشور در سال ۹ میلیون تن است که سهم تولید استان اصفهان در آن به یک میلیون تن در سال رسید.