Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۷
کد مطلب : 11267
 

۶ ماه حبس، جریمه توزیع کننده‌های مرغ زنده در هرسین
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین از جریمه ۶ ماه حبس برای توزیع کننده های مرغ زنده در این شهرستان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۶ ماه حبس، جریمه توزیع کننده‌های مرغ زنده در هرسین
دکتر صیاد غلامی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران از جریمه ۶ ماه حبس برای توزیع کننده‌های مرغ زنده در شهرستان هرسین خبر داد.

وی افزود: طی بازرسی‌ها و نظارت‌های مستمر شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین چهار توزیع کننده عمده مرغ زنده در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین تصریح کرد: این افراد که توزیع کننده های عمده مرغ زنده در سطح شهرستان هرسین هستند، اولین بار به دادستانی شهرستان ارجاع داده و در نهایت دو نفر از آنها رفع اتهام و دو نفر دیگر جریمه نقدی شدند.

این مقام مسئول با تصریح تکرار جرم توسط اشخاص فوق بیان داشت: با توجه به این تکرار، جرم برای بار دوم و بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی مسجل شد و تهدید علیه بهداشت عمومی با عرضه و کشتار مرغ زنده محرز شد که پرونده این افراد از دادستانی به دادسرا ارجاع داده و برای این افراد ۶ ماه حبس تعلیقی در نظر گرفته شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین حفظ و صیانت از بهداشت شهروندان و تامین امنیت غذایی آنها را از وظایف دامپزشکی برشمرد و گفت: عرضه مرغ زنده خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی است و تخلف محسوب می شود و به منظور حفظ و تامین بهداشت عمومی جامعه با عاملان کشتار غیرمجاز مرغ برخورد قانونی می شود.

دکتر غلامی به عرضه کنندگان مرغ زنده و فرآورده های خام دامی هشدار داد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مجازات های مشابهی در انتظار متخلفین خواهد بود.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد که برای حفظ سلامت خود از خرید کشتار غیرمجاز خودداری کرده و حتما مرغ و گوشت مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

این مقام مسئول در پایان ضمن تشکر فراوان از مقامات قضایی و انتظامی از مردم خواست که در صورت هرگونه تخلف مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به کارشناسان اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند تا برخورد لازم در این زمینه صورت گیرد.