Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۲
کد مطلب : 11337
 

قیمت منطقی گوشت مرغ برای مصرف کنندگان 80 هزارریال است
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی قیمت فعلی گوشت مرغ را مناسب دانست و گفت: با توجه به هزینه های تمام شده تولید، قیمت منطقی مرغ برای مصرف کنندگان 80 هزارریال است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
قیمت منطقی گوشت مرغ برای مصرف کنندگان 80 هزارریال است
محمد یوسفی درباره نوسان قیمت مرغ افزود: قیمت فعلی گوشت مرغ به معنای گران فروشی نیست بلکه قیمت منطقی برای مصرف کننده است.
وی اظهارداشت: هر ساله با افزایش هزینه های تولید از جمله دستمزد کارگری، حمل و نقل، انرژی، خوراک دام و طیور، واکسیناسیون و سایر موارد قیمت تمام شده محصول نیز افزایش پیدا می کند این درحالیست که وزارت جهاد کشاورزی نرخ جدیدی برای این صنعت تعیین نکرده است.
به گفته وی، آخرین نرخ اعلام شده قیمت مصرف کننده برای گوشت مرغ از سوی وزارت جهاد کشا ورزی مربوط به سال 1393 است که باید به روزرسانی شود.
وی یاداورشد: طی سه سال گذشته به طور حتم نوسان قیمت مرغ به ضرر تولید کنندگان و مصرف کنندگان است و هیچیک از این بابت سود نمی کنند.
وی اظهارداشت: اکنون قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده نقدی 50 هزارریال و غیرنقدی 52 تا 53 هزارریال است این درحالیست که طی سالهای اخیر به دلیل نوسانات قیمت در اکثر مواقع تولید کنندگان متضرر بودند زیرا مرغ زنده را کمتر از 40 هزارریال می خریدند.
وی تصریح کرد: همچنین امروز قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در میدان بهمن 70 تا 72 هزارریال و میادین میوه و تره بار 69 هزارریال معامله شد.
وی اضافه کرد: در صورتی که خرده فروشی های سطح بازار گوشت مرغ را با قیمتی بیش از 80 هزارریال عرضه کنند تخلف است و باید مراتب به دستگاه های نظارتی اعلام شود.
به گزارش ایرنا، امروز (سه شنبه) «مهدی یوسف خانی» رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در محل مرغداری ها 54 هزارریال، میدان بهمن بین 72تا 74 هزارریال ، تحویل درب واحدهای صنفی عمده 75 هزارو 500 ریال و خرده فروشی 83 هزار ریال اعلام کرد.
نرخ هر کیلوگرم ران مرغ را در محل خرده فروشی ها بین 73 تا 83 هزارریال، سینه با کتف 140 هزارریال، سینه بدون کتف 150 هزارریال و فیله 170 هزارریال و همچنین شترمرغ با قیمت 355 هزار ریال و بوقلمون 122 هزارریال است.
به گفته رئیس اتحادیه پرنده و ماهی علت اصلی کاهش عرضه و نوسانات قیمت جوجه یکروزه علت اصلی افزایش قیمت گوشت مرغ است و پیش بینی کرد:تااواخر تابستان نرخ هر کیلو مرغ بین 80 تا 85 هزارریال متغیر باشد.
به گفته یوسف خانی، امروز سه شنبه هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری ها 38 هزارریال، در واحدهای صنفی 43 هزارریال و در خرده فروشی ها 50 هزارریال به فروش رسید.
وی یادآوری کرد: مطابق نرخ های اعلام شده، قیمت هر شانه 2 کیلوگرمی تخم مرغ نزدیک به 100 هزارریال به فروش می رسد.
به گفته وی، تخم مرغ مارک دار با چهار درصد افزایش نسبت به قیمت های اعلامی عرضه می شود.
به گزارش ایرنا، مردم درصورت داشتن هرگونه شکایت درباره قیمت یا کیفیت گوشت مرغ می توانند مراتب را با شماره سامانه 124 نظارت بر گران فروشی ها و تخلفات اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه 135 تعزیزات کشوری اعلام کنند.
طبق آمارها سالانه بیش از 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در 20 هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه و حدود 940 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که در چهار سال گذشته سرانه مصرف تخم مرغ در کشور از 160 به 191 عدد رسیده است.